Kabızlık

yerdenizbuyucusu soruyor: 5

Merhaba,
Eren ek gıdaya geçtiğinden bu yana genelde kabız. Arada bir çok normal de yapabiliyor, fakat acıdığı için tutuyor uzun süre yapmıyor diye düşünüyoruz.
Her gün kabızlığa iyi gelecek meyve, sebze vs yediriyoruz ama yine de kabızlık devam ediyor. Acıdığı için lazımlığa da oturmuyor. Ne önerirsiniz?

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


yerdenizbuyucusu

Teşekkürler dhmarangoz, umarım Ece de en kısa zamanda iyileşir.


elifozkan

bunun tek çaresi çocuğu rahatlatmak. rahat çıkması içinde ilaç takviyesi şart. biz sürekli duphalac ya da socol kullanıyoruz. malesef bende herşeyi denedim ama acı çekmesine daha fazla katlanamadım.


yerdenizbuyucusu

Elif biz duphalacı da çok denedik ama hiç işe yaramamıştı. 


nilaydastan

herkese merhaba.. bende kızımın doğduğu günden beri yaşadğım kabızlığı sizlerinde yaşadığını görünce sıkıntınızı inanın çok iyi anlıyorum. Maya cım süt proteinie alerjisi olabileceğinden doktorumuz bağırsakları yormayan aptamilin HA isimli mamasını vermiş ama ona rağmen hep KABIZDI! ne kadar ilaç ne kadar verilebilecek yağ varsa denemiş ama yapamıordu lavmana verdiğim parayla herhalde bir eczane açardık :) herneyse dr um en sonunda magnezi calcine verdi ve sonuç süper :) 4 aydan berı bunu kullandık cocugun zorlanmaması gerektıgını ılerde kaka tutma ve kişilik bozukluğu yapabileceğini bu yuzden en son vcare bunu verebileceğini söyledi, birde  hareketlerı arttıkca  bagırsaklarının daha ıyı calıscagını soyledı gercekten sonuc MUKEMMEL.. artık yurumeye basladık ve 14 ayından ıtıbaren ılacı kullanmama gerek kalmadı onu yerıne , doğal kefır ya da mamasına keten tohumu eklıyorum..... cok kötu oldugu zamanlarda magnezı gene baslayıp 2 gun sonra bırakıyorum. diş çıkarıpta ishal olmayan bır tek kızımı gördum :) herkese şifalar dilerim birde bunu denemenızı öneririrm


ecom86

yanlız değilsiniz benim oğlumda diş çıkarıyor ve kabız şöyle bir tespitte bulunacak olursam diş çıkardığı dönemler kabız diğer dönemler muz bile veriyorum yapıyordu (şöyle ki tam misafir kapıdan içeri girerken yapıyordu ve misafire hoşgeldin demek yerine bez temizliyoryorduk o günleri çok özledim )bizim kabızlığımız 13 . aydan itibaren başladı başlarda kayısı erik işimizi görüyordu ama artık yapamaz oldu fitil ile 5-6 defa yaptı olmadı acillik olduk lavman verdiler yine acillik yine lavman bende artık acil yerine lavmanı kendim yapıyorum ve sürekli olarak kayısı veriyorum ve artık çocuk kayısı gördüğünde kusacak gibi yapıyor almıyor ağzına zaten hep iştahsız hele ki 3 . kaka yapmama gününde hiçbirşey yemiyor ter içinde kalıyordu bazen zorlada olsa kendi yapıyordu ama şimdi yapmaz oldu duphalac da artık işe yaramıyor şimdilerde doktar hatipoğlunun portakal yaprağı kürüne başladım ama dayanılcak gibi değil sokol veriyorum günde bi tatlı kaşığı tok karnına bu bu 2. günümüz socol da inşallah işe yarar ve kurtuluruz onun o ağlamaları bağırmaları beni bizi mahvediyor popoya artık dokundurtmuyor krem sürcez çünkü kanama var olmuyor ellettirmiyor Allah yardımcımız olsun arkadaşlar çok zor bi durum inşallah socol şurup işe yarar
Cevaplamak için Üye ol