aşırı uyku

badem1985 soruyor: 6

kızlar dokuz aylık bir bebeğim var sabah 10 gibi uyanıyor kahvaltı falan oyun oynuyor sonra 1,5 saat sonra gene uyuyor eğer uyanmazsa saat 3-3,5 kadar uyuyor eğer uyanıp öğlen 2 gibi yatarsa 4-5 saat uyuyor uyutmamaya çalışıyorum ama çok huysuz oluyor

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


selencem

Caglam, uykusuzlukta kandaki ne degerine bakiliyor? Benim de oglumun uykusu sorunlu ama 1 yaşindaki kan testinde eksik bir sey cikmamisti.


silky

doktorlarin verdikleri bilgilere gore 9 aylık bir bebegin gunluk uyku gereksinimi 14 saat kadardir. ama tabiki bu bebekten bebege gore degisen bir durum. bazi bebekler 14 saatten daha az uyurken, bazi bebekler daha fazla uyuyabilirler. aslinda sizin bebeginiz gece 11 saat uyuyor ki bu 9 aylık bir bebek icin gayet normal. gunduz uykusu biraz fazla gibi gorunuyor, ama tabiki normalde olabilir. ben sizin yerinizde olsam doktora danisir, doktor gerekli gorurse tahlilleri yaptirirdim. kolayliklar dilerim.


PembeTavsanim

Gece 11 de yatip sabah 10 da kalkan bebek yeterince uyumuyor mudur? 11 saat gece uykusu icin yeterli degil mi?


PembeTavsanim

Kesintisiz 13-14 saat mi? Eger oyleyse sirrini bilmek istiyorum:)


PembeTavsanim

En gec kacta uyumali ?


nurus

evet kanına bir baktırmanızda fayda var sanki.bir arkadaşımın kızında şeker yükseldiği için uzun uyuyordu.nolur takip edin..
Cevaplamak için Üye ol