nAsıl yemek yedireceğim

nurturia soruyor: 5

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


akarsum

Bızde de durum ayniydi.

Hazır bise yemesinler diye evde kurabiyeler biskuviler yapardım cocuklarda onlardan yerdi doğru düzgün yemek yemzlerdi evde bu tarz abur cubur bise bırakmadım. Bı kaç gun sonra baktılar ki ac kalıyorlar yemeklerini daha güzel yemeye başladılar.


neretva

Şimdi bana kızmayın noolur da öyle bir demişsiniz ki sanki kendi gidip bakkaldan alıyor, yiyor gibi. Sorunun adını koyalım ki çözüm bulalım. Bebeğiniz biraz iştahsızdı ya da ablasından gördü ve paketli yiyecekler yemeğe başladı. Bu yiyeceklerdeki mısır şurubu, şeker, aşırı tuz onu bağımlı yaptı, ona enerji verdi ve tabii ki ev yemeklerine sırt çevirmesine neden oldu. Bu paketli yiyecekleri satın alan da sizsiniz. Demek ki çözüm sizin bu yiyecekleri almamanız. Söylendiği kadar kolay olmadığını biliyorum. Ama bunları eve sokmazsanız, bu konuda istikrarlı olursanız, ağlasa da bağırsa da şirinlik de yapsa almayacağınızı anlarsa o da açlığını dindirmek için ev yemeklerine dönecektir. Ama bu süreçte kendiniz de yemeyin bunları, eve sokmayın. Çok dirayetli olun. Ödül olarak da kullanmayın. Diyelim markete gittiniz yanınızda ev yapımı kurabiye olsun. Markette çikolata diye tutturunca kurabiye teklif edin. Diyelim kurabiyeyi yere attı ve ağlamaya başladı. Bebeğinizi kaptığınız gibi marketi terketmeye hazırlıklı olun. Bunu yaparsanız en geç bir ay içinde sorun çözülür. Bu arada abla da yemeyecek abur cubur.

Tekrar kusura bakmayın, sormuşsunuz, söyledim. Bu konuda hassasım.


fistikcik

Alınmışsınız biraz sanırım. Kızmayın, ben de gerçekten merak ettim. Ablası yemiyorsa, siz de almıyorsanız nereden buluyor abur cuburu bu çocuk ?


neretva

Kızmayın dedim ama. Ablanın yememesi ne güzel. İşiniz daha da kolaylaşmış.


CokBilmis

Abur cubur derken neyi kastediyorsunuz?

Yemek yemeyip de domates, havuç, kuruyemiş filan yiyorsa gün boyu, bu sağlıklı bir tutum olabilir aslında.

Yok, cipstir, şekerdir yiyorsa; evde bulundurmayın, olsun bitsin.Cevaplamak için Üye ol