Alkış baybay gelgel yapmıyor

haticeada soruyor: 3

11.5 aylık oğlum alkış bay bay gelgel yapmıyor.bir türlü öğrenmek istemiyor.göz kontağı çok iyi..komutları hayır ı anlıyor.bunlara uyuyor.seslere karşı son derece duyarlı..telfon sesine kapıya benden once koşuyor..sevgi dolu..heyecanlı..hareketli...dil şıklatma takliti yapıyor...öhö öhö deyince kendisi de yapıyor hemen gülerek..uyku saatlerimiz son derece düzenli..genel olarak mutlu bir çocuk..ama alkıs gelgel umurunda bile değil..iyi bir uzmana da götürdüm hiç bir şeyi yok dedi ama internette dinleyince bu şeyleri muhakkak bekliyoruz diyor diğer uzmanlar..şaştım kaldım..muhakkak bekliyorsak eger benim oğlum yapmıyor..çok huzursuzum..bir de eğer yanlıs anlamadıysam 1 yaşına kadar ufak tefek öğrenememe oluyormus..çok göze batmıyormüs ama zamanla yaptıklarını da yapamaz hale geliyorlarmıs..o yüzden teshiste gecikiliyormuş..ay kafayı yicem..bir şeyleri kaçırmıyorumdur umarım..umarım bunlar kücük belirtiler değildir..lutfen duyduğunuz gördügünuz olumlu ya da olumsuz örnekler varsa paylaşın..selamlar herkese😔

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


berlindenbirseda

Bence hic endiselenecek bir durum yok, hic bilmem oglumun o yasta da, daha sonra da "gel gel" yaptigini, belki de kimsenin gelmesini istemiyor cocuk :)...Olmazsa olmaz seyler degil. Belki motor gelisimi biraz geriden geliyordur, her cocuk biricik neticede, illa kötüye yormayin. Cok zaman gecti, spesifik bir sey hatirlamiyorum ama, o yasa uygun motor gelisimini destekleyen oyunlar, aktiviteler vardir mutlaka, onlari bulup deneyin, icinizi ferah tutun...Kolayliklar dilerim.


gonca_gonca

Allah askina nessli bir cocuktan bahsediyorsun. Anlatma kimseye nazar edeceksin. Hic bir seyi geri degil bence. Sizin taklidiniz yapiyormus daha ne yapsin. Kac coxuk oksuruk taklidi yapabilir ? Sikma canini coxugunun keyfini cikar .


haticeada

Çok çok teşekkur ederim ilgilendiğiniz için...inanin çok iyi geldiniz...haklısınız..doktorumuzun dediği de buydu..kaygılanacak birsey yok dedi ama.bu 'muhakkaklar' kafamı karıştırdı işte..oyunlara devam edeceğiz artik..Allah tümm çocukları korusun..

Cevaplamak için Üye ol