yürüme

13 soruyor: 2

mrb bende sizin sayfaya yeni üye oldum bnm kızım sizinklrden bayğı büyk umarm benmde sorularım cvplanr kızımda içe basarak yürüyo bu aralar ergenlik çağındanda mı bilmiyorm yürürken sanki şekil bulmaya çalışır gibi basıyo nasıl düzelir bilmiyorum tırnak yeme sorunu da var ne yapmak gerkir iyi akşamlar hrkese...


Bu soruyu cevapla


2 Cevap


sibelebrunur

yaşını bilmediğim için fazla bişeyler söyleyemiycem ama kastenmi yapıyor yoksa istemedenmi oluyo bunu bilmek en önemlisi istemeden yapıyorsa mutlaka bir doktora göstermelisiniz eğer kasten oyun halinde yapıyorsa çeşitli yollarla düzgün yürümesini sağlamalısınız kızmadan dikkatli bir şekilde sizin üzüldüğünüzü belirterek konuşarak halledebilirsiniz yada ilrde onun üzülebileceğini dzgün yürümesi gerektiğini söyleyebilirsiniz yada okuyorsa arkadaşlarını örnek vererek sadece onun normal yürümediğini belirterek halletmeye çalışabilrsiniz burda dikkat etmeniz gereken tek şey ona kızmadan sinirlenmeden bağırmadan konuşmanız zira kızarsanız tersini yapıp dahada içe basarak yürümeye çalışır blkide dikkatinizi çekmek için yapıyordur başka şeylere ilgisini çekerek yada o hareketlerini hiç görmüyormuş gibi davranarak halledebilirisinz bir çocuk gelişimi okumuş biri olarak tavsiyelerim bunlar eklemek istediğim son bişi profsr dr sabiha paktuna keskin çocukların ödüllendirilerek yetiştirilmesini öneriyor asla ceza yöntemine başvurulmamasını önemle vurguluyor yada bu konuyla ilgili onun sitesinden araştırma yaparak doktora sitesinden soru sorarak cvp alabilirsiniz mail adresinize mutlaka 24 saat içinde cvp veriyorlar kolay gelsin sağlıklı günlr diliyorum :)


asyanin_annesi

içe basmanın tedavisi hakkında bi bilgim yok ama tırnak yeme mevzusu psikolojik olabilir. yani şöyle; 14 yaşındayken psikolojik destek almak için psikologa gidiyordum ordaki destek alan çocukların çoğu tırnak yediği için getiriliyodu. özellikle biri vardıki hiç unutmam tırnaklarını yiye yiye bitmiş etine geçmiş artık.

ve bu zamanda kalıcı olan bazı problemler ileride sorun yaratabiliyo. özellikle tırnak yeme mevzusu vazgeçilmiyor malesef.. ve kız için çok kötü bir durum.

ama şimdi ergenlik çağı dediğiniz için çok karışılması taraftarı diilim.

umarım herşey yolunda gider. inşallah çok üzülmezsiniz.

ayrıca; bende hamileliğimden önce gayet normaldi ama hamileliğimden sonra sağ ayağğım içe basıyor. yan yan yürümeye çalışıorum. ama yine birinden şöyle duymuştum. topuklu ayakkabı giymek içe ve dışa basımları düzeltiyor diye..Cevaplamak için Üye ol