Kardeş kıskançlığı

ozlembala soruyor: 4

29 aylık ve 3 aylık iki kızım var.Başlarda herşey normalken şimdi kıskançlık başladı kızımda.Sürekli ağlama krizleri,parmak emme,meme emme isteği,bebek gibi konuşma..vb. İlginin çoğunu ona vermeye çalıştık ama yinede böyle bir durum oluştu öyleki huyları da değişti. Bu durum ne zamana kadar böyle devam edecek,geçecek mi bilemiyorum. Gittiğim bir çocuk gelişimci şöyle dedi "bebeği de mutlaka onun yanında sevin,eski fotoğraflarını çıkartın gösterin küçükken onundan nasıl bir bebek olduğunu anlatın" dedi. Bizim bu konudaki zaafımızında farkına varmış durumda her istediğini yaptırmaya çalışıyor. Bu konuda deneyimi olanlar benimle önerilerini paylaşırlarsa sevinirim.. 

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


beatrix

Deneyimsizim ama okuduklarimdan gecici bir durum olacagi kanaatindeyim.. Elbette tutumunuz cok onemli.. Saglikla buyutun kizlarinizi.. İki cimcime bir arada ne eglencelidir kimbilir..

Her anneye bir kiz evlat her kiza da bir kizkardes sart derler..


ipek_35

Aynı durum bizde de mevcut  2 aylık bir bebeğim var ve 3 yaşındaki kızımda huy değişikliği başladı...devamlı arkadaşlarına hatta bize vuruyor,elindekileri fırlatıp atıyor,ne dersek bağrınıyor ne ypacağımızı şaşırdık.


avdem1

Oglumda kardeslerini dogduklarindan beri kiskaniyor.Anne keske karnindan bunlari hic cikarmasaydin ben yanliz olmak istiyordum simdi bunlari atamayizda diyor.Kisa zamanda bitecek gibi de degil.Biraz daha zamana ve sabra ihtiyacimiz var bence....


ozlembala

Benim kızımın kardeşine karşı hiç olumsuz bir tavrı yok,çok seviyor hatta kardeşini bize yapıyor yapacağını ama kıskançlıktan yaptığının farkındayız.Başlangıçta kardeş geldiğinde  büyük kızımızı ihmal etmemek için çok özverili davrandık şimdi bu durumu kullanıyor zamanla ne olacak göreceğiz bakalım. Teşekkür ederim yazdığınız için..Cevaplamak için Üye ol