Uyku Saati..!

smyy soruyor: 3

Bebegim akşamları 11-12 gibi uyuyor, sabahları 9, 9:30 yada 10:00 gibi oyanıyor. gün içerisinde 3 veya 4 defa en fazla yarım saat uyuyor. Akşamları ise 11-12 gibi uyuyor. Gece uyanmalarında şimdilik sorunumuz yok. (aslında varda problem olacak kadar değil diyebilirim ). Hem Bebegimin sağlıgı için hemde kendime biraz vakit ayırabilmek için erken uyusun istiyorum bunu nasıl saglayabilirim.

Deneyimlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. Sizin bebekleriniz akşam kaçda uyuyor, bunu nasıl sağladınız? Bunları anlatırsanız mutlu olurum.

Herkese şimdiden tesekkürler.
Cnn

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


ABIDE

  Benim kızımda ilk zamanlarda çok geç yatardı bazen yatması  gece 12'yi bulurdu.Daha sonra saat 9 gibi yatırmaya başladık ilk başlarda uyutmak çok zor oldu ama zamanla alıştı.Şimdi akşamları saat 9-10 gibi yatıyor ama sabahları mutlaka 8 'de uyanıyor.

   Gün içinde 3-4 kere uyutuyorum demişsiniz özellikle akşam üstü yatırmayın.Çünkü çoçuk zaten uykusunu almış oluyor sonra uyumuyor.Yatma saatine yakın onunla oynayın yorulsun daha çabuk uyur.İlk başlarda biraz zor olur ama bir hafta içinde alışır.


elvan

saat 10.00 güzel bir saat :) neşejoy'a katılıyorum. bir süre böyle devam edin. daha sonra saati öne çekersiniz. vücudunun da o sırada yatmaya alışması lazım.

diş çıkarma dönemindeyseniz, huysuzlanması normal. bazen de büyüme atağı geçiriyor bebekler. annecilik, huysuzluk vs. bundan kaynaklanabiliyor. bu atakların sonunda bir bakıyorsunuz yeni birşey öğrenmiş size gösteriyor :) geçecek inşallah bu sıkıntılı dönemler de.

bizim dün garipti yine. öğleden önce 7,30'da yatıp 8,30'da kalktı. öğlen de saat 2,30'da yatan kızım akşam 6,30'da uyandı. bir huysuzluk, mızmızlık ki sormayın. bu kadar uzun süre yatmasını anlayamıyorum. uyandırmaya da kıyamıyor insan. uyanınca acayip şirret oluyor. tekrar uyumak istiyor. zorla 9,30'a kadar tuttum. 9,30'da uyudu ama gece 3,30'da ayaktaydık yine :S noluyor bu düzene anlamıyorum :S öğleden sonra ya yarım saat, 1 saat uyuyor. ya da abartıp saatlerce uyuyor, hatta uyanıp emdikten sonra tekrar uykuya dalıyor çoğunlukla...


Zerrin_

konu hakkında uzun zaman önce konuşulmuş olmasına rağmen ben de sizlerin fikirlerinizi almak isterim.
Kızım şu an 5.5 aylık ve son bir aydır geceleri 12den önce uyumuyor. Bir ay önce ise 11den önce uyumuyordu. ben yatma saatini öne çekeyim derken daha da geç uyumaya başladı. geç yatınca doğal olarak öğlen kalkıyor gece uykusundan!!! gece 3-4 (bu ara fazlalaştı) kez emmek için kalkıyor ama hemen dalıyor. gündüzleri de 2 kez yarım saat-2 saat gibi sürelerde(dış etkenlere bağlı olarak değişiklik gösteriyor) uyuyor bazen de çok yorulduysa akşam üstü şekerleme yapıyor.
gece uyku saatini öne çekmek için:
-akşam üstü ılık banyo
-z.yağı ile masaj, biraz oyun
-pijama giyme
-emzirme

emerken uyuyor. banyodan sonra uykusu çok olsa da yarım saat uyuyor! ne yapsam ne etsem bilemedim. sabah erken kaldırdım, yine de uyku saatini öne çekemedim... ama bebek dediğiniz akşam en geç 9-10da uyumuş olmaz mıı:(

4 gündür de sabahları 10da kalkıyor.
önceden kendine kendine uykuya dalardı gündüzler şimdi o da kalmadı muhakkak meme istiyor bazen dudağına değdiği an uyuduğu oluyor.
Cevaplamak için Üye ol