Ankara organik veya doğal beslenmeye dikkat eden kreş?

suluboya soruyor: 6

hazır paketli gıda-meyve sularının kullanılmadığı, endüstriyel tavuk ve yumurtalarının yedirilmediği, birazcık olsun beslenme üzerine düşünmüş ve mutfak alışverilerinde maliyetleri en aza indirmekten öte temiz sağlıklı gıda arayışında olan bir kreş arıyorum.. Var mı böyle bir okul?

Bu soruyu cevapla


46 Cevap


suluboya

dsdmn hayırlı olsun.. inşallah çok mutlu olur kreşinde. yakın bir aile dostumuz da bu sene arı ilk okuluna yazdırdı çocuğunu.. okulun senin söylediğin gibi fiziksel ve eğitim açısından en iyilerinden olduğundan bahsetmişti.. beslenmeye bakışları nasıl? süt yoğurt tavuk yumurta konularında bir hassasiyetleri var mı? 


kediseveranne bir arkadasımın çocuğu yeşil çizgiye devam ediyor. ayrıntılı olarak bilmiyorum ama çok memnunlar. şehir merkezine yakın olsaydım ben de yeşil çizgiyii düşünürdüm galiba.. keşke benzer bi okul bu taraflarda olsa.. 

binbirçiçekle ilgili burda eğitim açısıdnndan çok olumsuz yazılar görmüştüm yanlış hatırlamıyorsam.. bir arayın isterseniz geçmiş konuları. 

Aslına istanbul ve izmirde temiz ilaçsız doğal beslemeye dikkat eden okullar azımsanamayacak sayıda mevcut.. Anlamıyorum Ankarada nedendir bu eksiklik..


nilayguner

Bence mahalle arasında adı sanı olmayan nasıl eğitim verdiği belli olmayan kreşlere 800-1000 lira verileceğine düzgün müstakil bina içinde eğitimi iyi olan güvenli bir yere biraz daha fazla vermek mantıklı tabi bütün bunlar bütçe ile orantılı. Bi de en önemlisi bence Milli Eğitime bağlı olan okullara vermek çok önemli çünkü bildiğim kadarıyla MEB'e bağlı anaokulları öğretmenlik okulu mezunlarını çalıştırmak ve atamalarını yaptırmak zorunda oldukları için sıradan öğretmenleri çalıştıramıyorlar ve belli bir denetim mekanizması oluyor üstlerinde


dsdmn

iş konusundaki bazı karışıklıklardan uzun zamandır yazamadım sevgili suluboya. Neyse ki düzeldi tekrar kreş konusuna odaklandık. Malesef arı kolejinin beslenme konusunda öyle dişe dokunur bi hassasiyeti yok. Bisküvi çikolata nutella vs.. yok. Kuruyemiş meyve var onun dışında sıradan. Ancak diger gittiğim yerlere gore daha çözüm odaklı yaklaştılar. Yani benim sorularımı geçiştirmek yerine size en rahatsız eden öğün/yiyecekler hangisi diye sorup ne yapabilirizi konuştular. Sonuç olarak da beni en rahatsız eden öğün olan ikindiyi kendimiz getirmemiz konusunda anlaştık. Sabah kahvaltısındaki süt ve yumurtayı da.Ne kadar sürdürebiliriz göreceğiz ama en azından biraz olsun içimi rahatlattı. Ama tabii ki hala huzursuzum bu konuda.Ve nasıl olmuş da hala kimse bu sistemin dışında bir alternatif üretmemiş çok şaşırıyorum .Ana okulları birbirlerinin kopyası.   


Efe79

Merhaba,

Kriterlerinize uygun Çayyolu civarında kreş bulabildiniz mi? Ben de bu sene kreş arıyorum ancak çok zorlanıyorum. Birçok kreşte beslenme konusu çok sıkıntılı 😔


Ulku

Bu konuda Cayyolu'nda AMA'yi tavsiye ediyorum.


webuzman

Oğlumun gittiği  ümraniye anakulu güvenle önerebilirim.

https://adaanaokulu.com.tr
Cevaplamak için Üye ol