Minadex ve balıkyağı

yeni_anne soruyor: 4

Merhabalar, 14 aylık oğlum için dr minadex multivitamin önerdi. Yazın güneş bol, meyve, sebze çeşitli diye vermedim. Bu aralar başlamak istiyorum. Ama kafamda bir soru var: minadex teki balık yağı az dediler. Çocuğum için yeterli olacak mıdır?
Şimdiden çok teşekkürler

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


kle

Bize doktorumuz 1 yaşında nutrigen omega tavsiye etmişti ama oğlumuz şurubu hiç sevmedi,hiç içmedi, sonra minadex i önerdi.Benim oğlum 16.aya kadar içti daha sonra içmeyi reddetti.Doktorumuza başka bir şurup verelimmi diye sorduğumuzda minadex çok iyi bir şuruptur 18. aya kadar içirirseniz iyi olur demişti.(madem çok iyi, neden ilk önce nutrigen tavsiye etmişti o da ayrı konu)


kuzeynep

Böyle şuruplar hiç ise yaramıyor sağlıklı bir sekilde beslenirse zaten gerekli vitamini alır niye illa dışarıdan birsey vermek istiyorsunuz. Balık suanda mevsimi yese o ilacın içindekinden daha yararlı olabileceğini düşünüyorum. Meyveyi sebzeyi etini balığını yiyorsa hiç gerek yok tamamen para tuzağı olduğunu düşünüyorum. Ben de Dr a sorduğumda iciniz rahat olsun diye bı marka soliyim ama herhangi bir artısı yok bu ilaçların eğer ise yarasa hiç cocuklar hastalanmaz bizlere de ihtiyacınız olmaz demişti. Sonuçta sizin kararınız cocuk sizin cocuğunuz düzenli besleniyorsa neden küçücük bedenlerini yorucaksiniz ki ?


yeni_anne

Yanıtlar için teşekkür ediyorum. İhtiyaç duymadan vitamine başlamanın mantığını ben de anlamadığım için minadex e başlamaya elim varmadı. 


dincelay

şu anda gerek yok bence de. Ben büyük kızıma anaokuluna başladıktan sonra sadece kış aylarında vitamin takviyesi yapmıştım. Hala da öyle yapıyorum. Kışın okula da gidince çok hastlanıyorlar, hastalanınca yemiyorlar, yemeyince güçten düşüyorlar. O nedenle takviye gerekebiliyor. Ama evde annesiyle oturan bir bebeğe gerekeceğini düşünmüyorum.Cevaplamak için Üye ol