Çocuklar için yara merhemi

Damla soruyor: 3

Ilgaz bu yaşına gelene kadar yaralarına bir şey sürmedik, kendiliğinden iyileşti. Çok morlukları olurdu ama bu yılki kadar açık yara şeklinde küçük yaralanması olduğunu hiç hatırlamıyorum. 1 ay  içinde yüzünden başlayarak her yerini yaraladı. Geçenlerde bir makalede yara izi kalmaması için yaranın çabuk iyileşmesinin çok önemli olduğunu okudum. Bir de malum yaz, güneşten korumaya çalışıyoruz iz kalmasın diye ama öyle çok yerinde var ki neresini koruyacağımı şaşırdım.


Şu ana kadar hem gereksiz ilaç kullanmamak, hem de onu iyileşmek için bir şeyler sürülmesi gerektiği gibi bir yanılgıya sokmamak için doktor önermedikçe bir şey sürmezdik. Yeniden gözden geçirmeye karar verdik.

Siz ne yapıyorsunuz? Yaralara ne sürüyorsunuz? Doktorunuz bu konuda ne diyor? 

Bu iki ürünü önermiş arkadaşlar güncellemelerde, bunları tecrübe eden, karşılaştıran var mı?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


AOA

Mothercare'in sudokrem isimli bir kremi var. Egzama dahil bir çok şey için kullanılabiliyor.


Ulku

kantaron yagi kullaniyoruz.


yesim

Merhaba,
Cuma günü kreşte oyuncak kavgası esnasında arkadaşı Can'ın yüzünü tırnakla çizmiş. Çizik hem uzun hemde bayağı derin. Canım çok sıkıldı. Kimi geçer kimi de tırnak izi kalır diyor.Bende cumadan beri doğru ilacı bulma teleşına düştüm. Kreş öğretmenimiz daha önceden bir velinin Steril Novuxol Pomad kullandığını ve yaraya iyi geldiğini söyledi. Panikle hemen gittim aldım. 2 gün kullandık. Ancak bu pomadın asıl amacı emziren annelerin gögüs ucu çatlaklarını iyileştirmek olduğu için çok emin olamadım. Yarada da çok bir değişiklik yok. Burada fenirepair'ı duyunca da dün gittim onu aldım. Eczacı da bunun benim daha önce kullandığım pomaddan daha etkili olduğunu söyledi. Bakalım birkaç günde onu deneyeceğim. İnşallah yüzünde iz kalmadan biran önce iyileştirmeyi başarırız. Gerçekten bu duruma canım çok sıkılıyor :(( 
Sonucu sizlerle de paylaşarım.     Cevaplamak için Üye ol