3yaş çocuklarda uykuda ağlama

serapvural soruyor: 3

arkadaşlar mrb.benim 3.5 yasında bir kıızm var.3yasından beri uykularından ağlayarak uyanıyor ve sürekli elının acıdığını söylüyor.Fakat gözleri açık ama tam uyanık olmuyor.sonra tam uyanınca geçtiğini sylüyorum oda emın oluyor ve uykuya devam ediyor.Acaba aynı sorunu yaşayan varmı lütfen paylaşın.3yaşında gece kabusları olabileceğini araştırdım ama yinede korkuyorum acaba uzmana götürmelimiyim?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


denizsu

slingomom bir yazisinda buyume agrisindan bahsetmisti, oyle birsey olabilir belki? cocukken be de de olurdu, okuyunca o aklima gelmisti.

"Büyüme ağrısı nedir? 3-5 yaş ve 8-12 yaş arası çocuklarda ortaya çıkan bir ağrı çeşidi. Genellikle bacaklarda diz çevresi, uyluk, baldır ve kollarda oluyor. Akşam üstü ve geceleri uykudan uyandıran cinsten rahatsız edici bu ağrıların asıl nedeni bilinmiyormuş..."

Deneyim ve neler yapilabilecegi http://www.slingomom.com/iyilik-saglik/buyume-agrisi/

umarim yardimci olmustur.


peyibal

2,-2,5 yaş arasında oğlum da aynı şekilde ağlayarak kalkıp elinin acıdığını söylerdi, sonradan farkettik elinin üzerine yatıyormuş ve eli karıncalanıyormuş.


serapvural

evet dediğiniz gibide olabilir ama arastırmalarıma göre gece terörünede benzyor.çünkü uykudan çok terleyip soluk soluğa uyanıyor..bizi duymuyor seslerimizi..anca kandine gelince duyuyor ve kendi kendine geçti dıye uykuya devam edıyor..tesekkür ederim arkadaslar yorumlarınız ıcın..Cevaplamak için Üye ol