Sut disinda yemek yemiyor

baslan soruyor: 10

Merhaba,

Oglum son bir haftadir sut disindaki gidalara karsi tepki gostermeye basladi. Ac olmasina ragmen (sut verdigimde 200 cc'ye yakin bitirebiliyor) kahvalti, ogle yemegi, ara ogun gibi kati gidalara karsi oldukca isteksiz. Oncelerde de buna benzer bazi gunlerimiz oluyordu ama 2-3 gun sonra normale donuyordu. Doktorumuz da gunluk aldigi sut miktari 500 cc'ye gecmesin dedigi icin fazla sut vermek de istemiyorum. Bir yandan ac kalacak endisesi ote yandan cok sut almasin, demir eksikligine neden olur endisesi, arada kaldim. Buna benzer bir durumu yasayanlar var mi aranizda?

Tesekkurler

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


barok

bizim de böyle bu ara 4 dişi birden çıkıyor asksin_sen

bizim de durumumuz aynı. 3 dişin birden aynı anda çıkası geldi. üzerine su çiçeği aşısı ile yalancı bir su çiçeği çıkardık ve ishal olduk. tam 600 gr kaybettik ve düşmeye devam ediyoruz. 10 günü geçti.doktorumuz geçecek sabır diyor. bazen tarhana çorbası ve muhallebiden kayda değer birkaç kaşık alıyor. deneyeyebilirsiniz. sanırım bu dönemlerde birçok çocuğun yaşadığı bir durum :( dönemlik olsa bile aşırı süt tüketimine ben de karşıyım ama demir damlasına devam ediyorsanız bisküvili, meyveli muhallebi ile geçiştirebilirsiniz biz öyle yapıyoruz. umarım eski düzenlerine geri dönerler ben de en çok eskisi gibi olmamasından korkuyorum.


baslan

Tesekkurler destekleriniz icin :)
Demir damlasina devam etmiyoruz ama bu donemde takviye versem mi acaba diye dusunuyorum acikcasi, doktorumuza soracagim bunu.
Bizde de bir dis cikarma durumu var, ustune ishal de oldu gecen hafta. Son 3 haftadir tartilmadik ama ben de kilo kaybi oldugunu hissediyorum.
Tarhana corbasi deneyecegim. Muhallebiyi denedim, tatli olur belki ister diye ama onu da reddetti.
Eski duzenlerine donmelerini umuyorum ben de miniklerin.


kuzununannesi

bende aynı şeyleri yaşıyorum, sanırım dişten.. hepimizin ortak noktası diş çünkü

bizimkide 4 diş birden cıkarıyor, üstelik cok agır bir hastalık gecirdi gecenlerde, 4 gun hastanede yattık.. iyi beslenmesi gereken bir dönemde sadece mamayla geciştiriyor yavrum.. cok üzülüyorum ve cok korkuyorummm..


aytude

bizimki de aynı durumda, ama süt te içmiyor. 4 dişi birden cıkıyor. gündüz uykusunda süt verdim bugün, ac geziyor. ya da çilek, muz, dut yiyor. avdem1

BIzde ayni sorunu yasiyoruz.Kizim süt disinda agzina bir sey sürmüyor.Zaten yasitlarina göre cok kücük bir sey.Onun icin endiseleniyorum.


asksin_sen

Ömer'in durumu daha da kötüleşti. sizde durumlar nasıl?


baslan

Biraz biraz yemek yemeye başladı. Bu arada üst azılar kendisini gösterdi.iştahı halen eskisi gibi olmasa da buna da razı durumdayım su an. Bir de gündüz fazla süt almasını engellemek için sütü sulandirarak verdim, tadını beğenmediğinden çok almadı. Umarım siz de çok kısa sürede eski düzeninize donersiniz.asksin_sen

biz soluğu doktorda aldık.ishalimiz normal bir ishalden farklı bir yöne gitmeye başlayınca testleri yapıldı. rota benzeri bir virüs çıktı. dişin ishal yapmadığını ancak diş çıkarırken çocuklar yemek yiyemediği için vücutlarının halsiz düştüğünü ve hastalıkların böylece kolayca vücutlarına yerleştiğini ve ilerlediğini anlamış olduk. bütün miniklerimize acil şifalar.


baslan

Minik Omer'e de acil sifalar.


Cevaplamak için Üye ol