Bilfen mi odtü mü?? acil

Sheeda soruyor: 10

bu iki okul arasında kaldık, sınav başarısı dışında asıl istediğimiz sosyal hayatta başarılı ve mutlu olsun. Acil karar vermemiz gerekiyor ikisini kıyaslayabilcek birileri var mı? Siz olsanıoz ne yapardınız.

Bu soruyu cevapla


26 Cevap


NagehanAnne

Ben Bilfen'in çok sıkı olduğunu biliyorum bizzat. Sosyal aktivitelerde bile başarmak ve daha iyisini yapmak gibi bir şartlanma var çocuklarda. Odtü yü ise maalesef bilmiyorum. Aslında ikisinden biri yerine zamanınız varsa bir de Montessori sistemi uygulayan bir okula baksanız. Şimdiden hayırlısı olsun.


Sheeda

Teşekkürler

Biz aslında ODTÜ kurasında çıkmayınca bilfen'e kaydımızı yaptırdık fakat şimdi ODTÜ şansımız da doğdu o yüzden yarın kararımızı verip ona göre bir yol izlememiz lazım.


minokko

Kesinlikle Bilfen derim ben.Ayşe Arman'ın bir yazı dizisi var Bilfen hakkında."http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/17481887_p.asp"; belki fikir verir.
nurhayaty

.selencem

Yeğenlerim bilfene gidiyor. Çok mutlular, olulun onları gereksiz zorladığını hiç görmedim, çok ilgili bir okul, bireysel farklılıkları tolere de ediyorlar. Bana göre fazla pahalı. Dolayısıyla arkadaş çevreleri ve sosyal hayatları da... Nasıl desem... Yüksek ekonomiden gidiyor. Ama bu durum size uygunsa tavsiye ederim.


Sheeda

minokko teşekkürler okuyunca Bilfen'de kalmalı diye düşündüm


Nurhayaty teşekkürler, oğlum çok fazla başarı odaklı bir çocuk başarısız olma korkusu onu çok korkutuyor, bu druum onu kötü etkileyebilir. 

Selencem teşekkürelr Ankara'da fiyat istanbula göre daha uygun


Sheeda

Hala ne yapacagımı bilmiyorum karar vermek çok zor
ayse_deniz

Şimdiden hayırlı olsun, Ayşe Armanın yazısını okuyunca Bilfen benimde çok hoşuma gitti, siz orandakinemi yoksa çayyolundakinemi kayıt yaptıracaksınız, birde ayıp olmazsa fiyat olarak ne söylediler öğrenebilirmiyim :)


Sheeda

çayyolu anaokul Cevaplamak için Üye ol