kilosu azz

basakboran soruyor: 3

6.5 aylık bebegım 6770 kılo 35 gunde 180 gr almıs  kusuyorda ne yapmamlazım az yıyor

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


egis

Merhaba,
Benim bebeğim 3. ve 4. ayda çok az kilo aldığı için alt sınırlara yakındı. Doktor kilosunun ne kadar olduğundan çok büyüme eğrisini takip etmek gerekir demişti. Yani düzenli olarak normal kilo alan bir bebeğin kilo alımı birden düştüyse nedeninin araştırılması gerekir. Biz de inek sütü alerjisi ve reflü nedeniyle olmuş. Şimdi kilo alımı normale döndü. Siz de kusmasını bir araştırsanız, 35 günde 180 gr az çünkü. Başka şikayetiniz var mı? Doktorunuz ne diyor bu duruma? 


ayberke

Bizim 1 yaştaki kilomuz 8750 idi hiç kafamıza takmadık.Eğer kilo alımınız dönemsel olarak azalmışsa dert etmeyin derim.Boyumuz uzuyorsa tabi.


dilekdi

benim de kızım geçen ay 180 gr. aldı.dr.umuz boyu ve baş çevresi normal dedi ama yine de endişe duyuyor insan.ufak bir hastalık atlattı ve iki de diş çıkardı.bunlar da kilo kaybına neden olabiliyormuş.ek gıdaya geçtik.bu çok sancılı bir süreç.seni anlıyorum.elimden geldiğince kaygılanmamaya çalışıyorum çünkü ben kaygılandıkça kızım huzursuzlanıyor.bu arada devam sütü önerdi dr.um,hiç hoşuma gitmedi bu durum aldım bir kutu ama kullanmak konusunda kararsızım.Cevaplamak için Üye ol