2 yaşındaki oğlum için oyuncak tavsiyesi

SelmaOnurEmre soruyor: 6

Dün oyun oynarken farkettim, uzun süredir oyuncak almıyorum oğluma. Genelde kitap alıyorum. Aktivite yapmaya çalışıyorum. Bu hafta sonu birşeyler almak istiyorum...


Kullanıp da beğendiğiniz, çocuğunuzun ilgisini çeken oyuncak tavsiyelerinizi bekliyorum...

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


tugba25

kuzeynep en kısa zamanda bende bır ressam sehpası sıparıs edıcem tavsıyen ıcın tskkrler.gülmına parmak boyasına daha cesaret edememıstım acıkcası cesaret oldu bana tskkrler cnm.bu arada oyun hamuru ıcın 20 ay dogru bır zaman mı sızce yoksa bıraz daha beklemem mı gerekıcek?


SelmaOnurEmre

yeliz teşekkürler.  Blogun çok güzel.


SelmaOnurEmre

Dün Psikolog Iraz Toros'un "çocuklarda yaratıcılık ve özgüven" konulu seminerine katıldım. Çok faydalandım gerçekten de. Iraz Hanım çok fazla oyuncak almamamız gerektiğini özellikle vurguladı. Fazla oyuncak kaygı yaratırmış. Hangisiyle oynayacağını bilemiyor ya. Az ve öz alın dedi ama özellikle almamızı tavsiye ettiği birtakım oyuncaklar önerdi.

- Aile oyuncakları seti. Yani anne, baba, çocuk, dede vs nin olduğu insan figürleri. Çocuk onlarla oyun kurarken duygularını dışa vururmuş. Mothercareden ya da tayga toysdan alabilirsiniz, hatta kendiniz bile yapabilirsiniz dedi. ( şöyle birşey http://www.mothercare.com/Early-Learning-Centre-Rosebud-Family/dp/B005FYDMRY)

- Agresyon oyuncakları. Çocuğun öfkesini ve enerjisini boşaltacağı tarz oyuncaklar (örn hacıyatmaz)

- Mıknatıslı dart

- Meslek setleri (çok abartılı olmayacak) doktor seti, tamirci seti vs.

- Parmak ve el kuklaları

Paylaşmak istedim..............ecehankoc

Ulkeryildizi, aile oyuncaklari seti icin verdigin link acilmiyor. Acaba baska bir ornek verebilir misin? Kizima boyle birsey almak istiyorum ama tam olarak nasil bisey almam gerektigine bir turlu emin olamadim. 


Bir de agresyon oyuncaklarina baska bir ornegin var mi?

Cok tesekkurler!


SelmaOnurEmre

ecehankoc evet canim verdigim linki silmisler demek. Ben soyle birsey almistim.

http://www.taygatoys.com/urun.asp?id=1371&kategori=BebekEvleri&alt_kategori=&urun=DollFamily&catid=11

Gercekten cok ise yaradi. 3 yasina girmek uzere halen en cok oynadigi oyuncaklardan biri ve onlarin uzerinden duygularini ifade ediyor. Ben Ankarada HASVAK'in el yapimi oyuncaklarindan almistim, buyukanne ve buyukbaba da vardi, 30 TLye almistim, daha makuldu fiyati yani.

Agresyon oyuncagi olarak da buyuk boy pelus oyuncaklar olabilir demisti psikolog. Hakikaten bogusup duruyor o tarz oyuncaklarla. Gerci benimki erkek, kizlar daha sakin olabiliyor bizim azmanlara nazaran:))
Cevaplamak için Üye ol