Araba koltuğuna oturmuyor

berber soruyor: 6

kızım 18 aylık  özellikle son 1 aydır  araba koltuğuna kesinlikle oturmuyor....tatile çıkacağız yol uzun ...AMA  KESİNLİKLE NE YAPTIYSAK OTURMUYOR  SİZ DE BÖYLE BİR SORUN OLDUMU ACABA NE YAPABİLİRİZ

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


kedidirkedi

Oturmuyor diye bir şey olamaz, olmamalı. Siz arabada ayakta mı gidiyorsunuz? Kemer baglamadan mı gidiyorsunuz? 


Herkesin koltugu var. Bu da senin koltugun. Sen bu koltukta oturmazsan arabayı çalıştıramayız diyeceksiniz. Aglasa da, bagırsa da, çatlasa da patlasa da, kussa da o koltukta oturacak. Arabada o koltuktan baska bir yerde oturma sansının olmadıgını ögrenecek. Aglıyor diye kıyamadıgınız yavrunuzun bir kaza neticesinde yaralandıgını, öldügünü görmek istemiyorsanız onu o koltuga oturtturacaksınız. Baska bir yolu yok bu işin. 

Yanınıza kraker alın, oyuncak alın, dvd player alın, telefon verin bir şekilde yolunu bulun.

Kolay gelsin.


MCA

kedidirkedi +1

benim kızım sizinkinden çok küçük, ne kadar ağlasa da oturtup kemerini bağlıyorum. hele ki geçenlerde şu haberi okuyunca içim çok yanmıştı.

http://www.sabah.com.tr/Yasam/2012/07/05/kucaktaki-bebek-on-camdan-firlayip-oldu


iflah_olmaz

bırakın böğüre böğüre ağlasın ölmesinden iyidir...


MCA

kalipso+1

oto koltuğunun özellikle baş kısmına pamuklu battaniye koyuyorum bende, yoksa kafası sırılsıklam oluyor terden. aynı şekilde bende mızırdadığında arkada oturuyorum, uyuyunca öne geçiyorum.


olivia

Kesinlikle oturmuyor ne demek,kalkıp gidecek halı yok ya.aglamadan oturması alışması için bir an bile vazgeçmeden sabırla oturtmaya devam etmeniz gerekiyor.kedidirkedi çok güzel anlatmış.benim oğlum da bir donem çok ağlıyordu kısa kesin kelimelerle konusun.uzun açıklamalar yapmayın.hep aynı kelimeleri söyleyin.siz de yanına oturup her seferinde kendi kemerinizi de bağlayın ki zaten arkada bile olsa kemer bağlanmalı.uzun sürüyor,bir süre ağlaya bağıra seyahat edebilirsiniz ama hiç mı hiç vazgeçmezseniz 100 mt için bile,sorunu çözersiniz.ben oğlum için net ve kesin olarak,Hayır! Arabada koltukta otur! Cümlesini kullandım.arada açıklamasiz sadece sürekli bu cümle.sonrasinda bak herkes arabada oturuyor,kemer bağlıyor,trafik kuralları var arabada koltukta otur! Diye eklemeye başladım.3 yasına yaklaşıyor hala şansını dener arabaya binerken ama en azından artık yol boyunca sorunsuz oturuyor.baslangicta küçük küçük daha önce göstermediğiniz oyuncaklar tek tek çıkarabilirsiniz ilgisini çekmek için.cok ağlar katılır duruma geçerse arabayı yana çekip kucakta biraz sakinlestirip,hareketten önce yine aynı seyleri yapabilirsiniz.tecrube ettikçe ve her denemesine rağmen durum bir kez bile degismedikce kabullenecektir.lutfen oto koltuğu dısında arabada seyehat ettirmeyin bebeğinizi.kolay gelsin.


hande_g

başka üye olduğum bir konuya geçen hafta yazdığım yazıyı burayada kopyalıyım.. 

lütfen ağlasa da çırpınsa da alışacak çaresi yok koltuk olmadan bindirmeyin.. 

hep anlatıyorum, herkese anlatıyorum... 
eylül ayında güneşli bir pazar günü kızımla ikeadan çoook leyifle çıktık.. otobanda bir anda araba gitti altımdan.. asfalt erimiş ondan kaymışsınız dediler filan fala işte o oldu bu oldu. tekrarlayıp içimi acıtmıyım...ben çok soğukkanlıydım çok deneyimliydim iyi araba kullanırdım filan hepsi bir anda anlamını yitirdi.. 
biz netice itibariyle, otobanda 2 tam tur spin atıp ters istikamette bariyerlere büyük hızla çarpıp son anda durabildik..  

ve o kadar dönmeye, savrulmaya,çarpışmaya Allahıma binlerce kez şükür, Öyküye birşey olmamasının tek fiziki sebebi arabakoltuğunda kemeri bağlı oturmasıdır..

LÜTFEN VE LÜTFEN ARABA KOLTUĞU OLMADAN, KEMERİ BAĞLANMADAN ÇOCUKLARINIZLA ARABAYA BİNMEYİN... Cevaplamak için Üye ol