Uykusunu nasıl düzene sokabilirim

semayse soruyor: 10

4 aylık dünyalar tatlısı bir oğlum var ama geceleri sürakli uyanıyor en fazla 2 saat yatıyor sonra süt veriuorum tekrar yatıyor ama bu sürekli tekrarlanıyor. 2 saatten fazla yatmıyor ve bazen yarım saatte de kalktığı oluyor. lütfen yardım edin artık.işe de başladığım için sabaha kadaR SERSEM GİBİ OLUYORUM. uykusunun düzene girmesi için önerilerinizi bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


mohter_of_sons

asşında 2 saatlik araların çok normal olduğunu söyleyeyim. yalnız bu aralarda yalnızca beslenip hemen uykuya mı geçiyor yoksa uyutmak için tekrar ciddi çaba mı harcıyorsunuz?


semayse

YATIRANA KADAR 1 SAAT UĞRAŞIYORUM HEMEN YATMIYOR AMA GECELERİ ÇK FAZLA URAŞMIYORUM EMERKEN YATIYOR. SALLANARAK UYUMAYA ALIŞMIŞ BEŞİĞİ OLMADAN DA YATMIYR. GÜNDÜZLERİ DE BAKICI HİÇ UĞRAŞMADAN YATIRIYORMUŞ BEN EVE GELİNCE HMN UYANIYORBEN YATIRANA KDR ÇOK UĞRŞIORUM


dmrozlm

benim kızımda 4 aylık aynı sorunu bende yasıyorum gunduz uyumaya basladı gece cok fazla uyanıyor 


shantaram

benim oğluşumda 3,5 aylık.gündüz sürekli uymak istiyo mızmızlık yapıyo bu aralar.bazen uyuyabiliyo bazen uyuyamıyo ama geceler fena dayak yemiş gibi oluyorum saat başı uyanıyo ya da 2 saat başı.emerek uyuyo.cevapları bende çok merak ediyorum


dmrozlm

ben çalışmıyorum bu aralar boyle gunduz uyuyor ama gece saat bası nerdeyse kalkıyor gunduz uyutmamak istiyorum ozamanda huysuzlanıyor belki bu dönemde gecicidiralmlas

Benimde kızım 3 aylık gündüz uykuları kuş uykusu gibi. 45 dk uyursa seviniyorum. Gece uykusu fena degil 8 gibi uyutuyorum ama uyutmam bazen 2 saati buluyor. Gecede1-2 kez emmek icin uyanıyor Bazende gaz nedeniyle mizmizlaniyor. 4 ay dolsun bir an önce uyku egitimi vereceğim. Emerek uyumasın ,sallayarak uyumasın, ayakta uyumasın, gezerek kucakta uyumasın aman alışmasın diye nasil uyutacagimi şaşırdım.


aslidenizcan

elleri kolları istemdışı hareket ediyor ve kendilerini uyandırıyorlar. hafifçe örtüsünü yanlardan sabitleyin kundak gibi olsun daha huzurlu oluyorlar.ya da yan yatırın bi yastıktan destek alıp dediğim gibi anne karnındaki gibi sarmalanması gerekebilir belki de.


seraphic

Benim oğlumda 3,5 aylık. Ben bir kitapçıda Elizabeth Pantley isminde yazarın ' Çocukların Uyku Problemlerine Dair Çözümler' isimli kitabını bulup aldım ve pek de umutlu değildim açıkçası. Ferber yöntemini uygularım diyordum ama bebeğimi ağlatmak da istemiyordum. Bu kitapta yazanları 20 gündür uyguluyorum ve gerçekten işe yaradığını gördüm. Tavsiye edebilirim. Oğluma artık bir uyku rutini oluşturduk. Saat 22.30 da mamasını içiyor ve gazını çıkarıyorum kucağımda sonra kendi yatağıma yatırıp yanına uzanıyorum ve kulağına ninni fısıldıyorum. Sonra uykuya dalıyor ve 23.30 da yerine yatırıyorum. Gece saat 05:30 da emmek için uyanıyor emzirip yatağına bıraktığımda uyuyor. Sabah 10 da uyanıyor. Artık uzun bir süre ben de uyuyabiliyorum. Eğer bebeğinizin bir sorunu yoksa yani karnı doyuyor,gazı çıkmış ve bir yeri ağrımıyorsa uyuyacağını düşünüyorum.Bol şanslar!

 oglumlahayat

serpahic çok şanslısın gerçekten..benim oğlum 3 aylık ne ninni ne de başka bişey kar etmiyor..dalana kadar fön makinesi açık ayağımda sallıyarak uyuytabiliyorm..makineyi kapatınca eğer şanslıysam uyanmıyor ama 2 saate bir kurulu alarm gibi uyanıyor..keşke bende şöyle dış etkensiz uyutmayı başarabilsem..:( hiç kalkmasam 5 kere yine kalkıyorm sabaha kaar..


seraphic

Evet şanslı azınlık içerisinde olduğumun farkındayım gerçekten. Sanırım sizin kolik sorununuz var. Bir de genellikle anne sütü alan bebeklerin gece uyanmasının sık olduğunu duyuyorum ama uyku eğitiminin zorlukla da olsa verilebildiğini düşünüyorum. Tabii kolik bir bebekle bu imkansız gibi bence de umarım en kısa sürede atlatırsınız.


Cevaplamak için Üye ol