Diş

Sinemce soruyor: 8

12. haftamdayım , 20 likl dişim hamileliğimin başından beri ara ara çok sıkıntı veriyor. 3 ay bitiminde çektirebilecegimi söylüyorlar ma genede bir tedirginim dayanmak istiyorum ama aynı zmanda kurtulmakta. Daha önce diş çektiren  vs varmı.?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


lopikcim

Çektirmedim ama hamile hastaların dişini çokça çekmişimdir..Eğer hamileliğiniz normalse, kadın doğumcunuz izin veriyorsa 2. üç aylık dönem( yani 4-5-6. aylar) diş müdaheleleri açısından en güvenilir aylardır..Geçmiş olsun.


ozgu_naz

ben kanal tedavisi oldum sanırım 6.aydı .doktorum kullandığı morifine onay verdi.sonrasında yapıldı tedavi


elifakcay

20 yaş dişin iz hamileliğinin ileriki dönemlerinde iltihaplanırsa daha çok sıkıntı çekersiniz. 12. Haftayı da geçirdiniz, vakit kaybetmeden çektirin. Diş ağrısının size verdiği stres, diş çekilirken uyguladığımız anastezik maddelerden daha çok bebeğinize zarar verir.


elida

oğlum 3 yaşını doldurmak üzere.Alt çene en arka azı dişinin birisinde çürük başlangıcı oldu.Dişçiye götürdüğümüzde şeker şürüğü dedi ve pekmez de dahil olmak üzere tüm tatlıları kesin ve kalsiyum(peynir)ağırlıklı beslenmeye başladı dedi.Çürük de muhtemelen yatmadan önce sütünü ballı içiyor bundan dolayı olabileceğini düşündüm.Ama bu azı dişleri bildiğim kadarıyla 12 yaşına kadar düşmüyecek.Çürüğün ilermemesi için dolgu haricinde ne yapmam gerekir.Ozonla tedavi diye bişey duymuştum.Antalya da yaşıyoruz burda varmı onuda bilmiyorum.Fikirlerinizi bekliyorumelifakcay

Ozonla diş çürüğü tedavi edilemez. Çürüğün başlangıç safhasında , çürüğün daha ilerlememesi için ortamdaki bakterileri elimine ederek, çürüğün ilerlemesini durdurur. Eğer oğlunuza çürük teşhisi konmuşsa, daha fazla beklemeden tesavisini yaptırın. Büyük olasılıkla anestezi gerektirmeyecek, ve oğlunuzda acı hissetmeyecektir.


elida

dediğim gibi çok bi bilgim yok ama bi blogda okumuştum sanırım.evet çürük teşhisi kondu ama daha 3 yaşında bile değil dolgu nasıl yaptırabiliriz onu bilemiyorum.


elifakcay

Haklısınız büyükler bile o koltuğa oturmaktan korkuyor ama inanın çocuklar bazen cesaretleriyle bizleri şaşırtıyor. Size nacızane tavsiyem bir pedodontiste ( çocuk diş hekimi uzmanı) gidin. Ne gerekiyorsa yapacağına eminim.


perfecto

bildiğim kadarıyla 13.haftadan sonra çektirebilirsiniz ama bence teşekkülü bir hastanede çektirin


Cevaplamak için Üye ol