8 aylık bebek gündüz uyumakta zorlanıyor ne yapabilirim?

sanemsy soruyor: 2

Merhabalar,

8 aylık oğlum memede uyumaya alışkındı.gecede 6-7 defa kalkardı en az. Kim west metodu ile gece uykularını düzene soktum. Aksam 7-8 gibi kendisi yatağında uyuyup sabah 7 gibi kalkıyor. Gece 1 defa besliyorum. 1-2 defa da pışpıslıyorum okadar. Peki derdin ne diye soracak olursanız gündüz uyutamıyorum. Gece rituel sonrası 10 dkda uykuya dalan çocuk gündüz yatakta dönüp duruyor dalamıyor. Bugun sadece 1 saat gündüz uykusu uyudu. Sabah 7 de kalkıyor. Uyutma cabalarıma karsın 11-12 gibi ancak uyuyor. En gec 1 gibi uyanıyor. Bidaha da gece uykusuna kadar uyumuyor. Uyku yetiyor desem değil uykulu oluyor. Gecekinden neyi farklı yapıyorum? Siyah perde mi alsam? Tavsiyeniz var mı?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


m_eymen

Çocuk bu sefer devamlı gece diye düşünür bence. Çok uzun süredir olan bir durum değilse çok takmayın bence. Bizler bile bazen gece uykumuza zor dalıyoruz. Dön o tarafa  dön bu tarafa. Eğer ağlamıyorsa bir sıkıntı yok demektir. 


nisabahar

Merhaba,yasitlar sanirim biz yeni yeni oturttuk düzeni.perde onemli bence hafiten karanlik oluyo oda yoksa dalamiyo...birde yatmadan yarim saat once falan aktiviteyi azaltiyorum ben.yatagini sevdigi icin yatagina birakiyorum.(disarda cok hareketli cunku)emzikle falan biraz sakinlesiyor ondan sonra mamasini veriyorum.yatiriyorum kendi kendine uyuyor.10-15 dak.arada mizirdanarak uyuyor.Cevaplamak için Üye ol