Bakıcı ablamıza zam konusunda fikrinize ihtiyacım var

iflah_olmaz soruyor: 10

merhaba.bakıcımız geçen sene eylül ayında başladı.bu ay 1 yılı doldu..sabah 08:00-17:30 çalışıyor.

haftada 3 gün yemek yapıyor.haftasonu bayram resmi tatil vs.izinli zaten.750 tl.çveriyoruz..yaşadıüım şehir için normal bir ücret.son derece de mennunum.zaten çok zor bulduk açıkcası kaybetmek  de istemiyorum.her sene zam yapıcağımı söylemiştim zaten.şimdi 850 yapayım diyorum ama herkes fazla 50 tl.yeter diyorlar.sizce de öyle mi?zam yaptığınızda sizin miktarlarınız nasıl oluyor?

Bu soruyu cevapla


22 Cevap


kitara

yanlış hatırlamıyorsam eşi sabah arabayla bırakıyor demiştiniz. yol ücreti vermiyor değil mi yani


maviboncukk

Benim zam kriterim memnuniyet olurdu. Çok memnunsanız üçe beşe bakmayın derim. O da başka iş aramasın yada zoraki gelmesin. Yaşadığınız şehirde zam oranları ne o da önemli. Biz bir yıl dolmadan, altı ay sonra zam yaptık ama baştan anlaşmamız o şekildeydi ve zam miktari belliydi. Bizde baştan konusulmuştı herşey yani ilk işe girerken.


maviboncukk

Zaten dediği gibi sadece zam ile kalmıyor, münferit zamanlarda hediyeler alıyorum kendisine yada çocuğuna. Bu lar hep motivasyon. Memnunsanız, bütçenizde varsa, yaşadığınız yerin skalası doğrultusunda zam yaparsınız.


maviboncukk

Zaten şunun surasında bir süre sonra okula başlayacaklar. Geçici bir zaman dilimi var olduklarını düşünüyorum bakıcıların hayatımızda..


biranneikiyavru

bence de bütçenizi sarsmayacaksa, hakettiğini düşünüyorsanız verin. ben ilk bakıcı görüşmelerimi yaparken çok iyi bir adayı, başkalarının "aaaaa, çok istemiş, o kadar ücrete bakıcı mı olur, işi bırak sen bak bari" gibi laflarını dinlediğim için kaçırdım. içinizden geliyorsa 100tl zam çok değil bence. chroma

Herkesin dediğine bakmayın. Canınızın bir parçasını emanet ediyorsunuz, evinizi emanet ediyorsunuz. Memnunmuşsunuz da zaten. Gönlünüzden geçeni verin, bakıcınızın da şevki artar. Ama minik bir tüyo, 50 TL pazarlık payı bırakıp önce 800 deyip, az bulursa 850'ye yükseltebilirsiniz. Ayrıca, ödediğiniz rakam bence makul, düşük vermiyorsunuz.

Biz Adana'dayız. Bakıcımız 07:30-18:00 arası geliyor. 800 TL veriyoruz. Abla tüm gün kreşte, sadece ufaklığın bakımı, günlük derleme toplama ve bir kaç parça ütüden sorumlu. Yemek de istesek yapar ama tercih etmiyoruz, çok zorda kalırsak rica ediyoruz. Yılbaşında zam yapacağız, muhtemelen 900 yaparız. Biraz zorlayacak ama dediğim gibi oğlumu, canımı, evimi güvenle emanet ettiğim birisiyle üç-beş lira için ters düşmeye içim elvermez.


momi

100 lira zam uygun olur bence. Biz 7.30 13.00 arasında yarım gün ev işi istemiyoruz arada ütü yapar 600 veriyorum ve bakicim hiç memnun değil. Bende seneye 100 lira zam yaparım heralde.


GOGO05

valla bende her sene 50 tl yapıyorumbenjamin2010

Şimdi 50 verirdim 6 ay sonra bir 50 daha artırırdım ben olsaydım


isolde

bizim bakıcımız da 750 tl alıyordu, bu ay 850 yaptık. kafamızda %10 vardı, 100 tl.ye yuvarladık. çok memnunuz, keşke imkanım olsa da daha yüksek ücret verebilsem, hayatımın en önemli varlığı sabahtan akşama kadar ona emanet. Cevaplamak için Üye ol