hamilelikte yürüyüş yapmak....

nurturia soruyor: 4

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


AOA

evde yürümekle açık havada yürüyüş yapmak çok farklı. bir kere beynin rahatlar, nefes alıp vermeni düzenlemeyi öğrenirsin, doğumun daha rahat olur. 30. haftadaysan geç kalmışsın aslında, genelde hamileliğin ilk aylarından itibaren yüzme, yürüyüş tavsiye edilir. yine de eğer öyle bir niyetin varsa, başlamanı öneririm.


jildando

evet bende katılıyorum, ben ozellikle ilk hamileliğimde, ikincisinde kızımı bırakma şansım olmadı, haftada en az 3 kez 1 saat yuzuyordum , dogurana kadarda devam ettim. Suya girmenin verdiği hafiflik hissi, cıkınca kendimi ne kadar iyi hissettiğim hala aklımdadır. Diger zamanlarda da sık sık yuruyuse çıkıyordum, ikincisinde bir de puset itiyordum. Spor yapmak sizi hem fiziken hemde bence en onemlisi zihnen sağlıklı yapar, mutlu olursunuz, stresten arınırsınız. Bunlarda bebek için çok faydalı.
Nitekim ben cok az kilo aldım, cok kolay normal dogum yaptım,eski halime de hemen dondum, sağlıklı ve huzurlu bebekler dogurdum , dogumdan hemen sonra kendim zinde ve sağlıklıydım , gergin değildim, rahat ve pozitiftim vs. daha sayabilirim.
Annenin ruh halinden bence bebekler birebir etkileniyorlar. Pof oturan, ay cok yoruldum diyen cok arkadasım var ve hepsinin bebekleride ilk aylarda cok sıkıntı yasayan bebekler oldular.


yie

hamişler olarak en kolay yapabileceğimiz egzersiz yürümek; hem de oksijen alımını arttırıyor. Çalıştığım şirket yürüme mesafesinde olduğu için şanslıyım, sabah akşam yürüyüşümü yapmış oluyorum. Hafta sonu da eşimle şöyle bir Yıldız Parkına gidip yürürsek değmeyin keyfime :) bir de yüzme imkanı olsaydı süper olacaktı :))))
Sonuçta geç diye birşey yok, hemen başlayın yürümeye, günde yarım saat bile olsa hiç yürümemekten iyidir :)


firavun

sevgili özlem,
hamileliğimde sabah 1 akşam 1 saat olmak üzere hemen hemen her gün yürüyüp,yemem gerektiğini düşündüğüm + canımın çektiği herşeyi yiyip 9.2kg ile hamileliği tamamladım.
hiç sorunsuz bir hamilelik ve doğum geçirdim..doğum sonrası hiç yatmadım ve 2 sene emzirdim..
yürüyüşün tüm bunlarda büyük katkısı olduğunu düşünüyorum..kolaylıklar&sevgilerCevaplamak için Üye ol