Gece beslenmesi kendi kendine kesilmez mi?

piccatura soruyor: 8

Sevgili deneyimli anneler!


Gece beslenmesini kesmekle ilgili bir çok soru görüyorum. Ama kimse kestik şöyle oldu, kesmedik, şu yaşta şöyle oldu demiyo. Benim sorum şu ki, akışına bıraksak her şey çözülür mü? =) Kendi kendine vazgeçer mi mesela..?

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


bade02

biz de 24 aydayiz, hala haftada 3-4 gece uyaniyor. bazen sadece su iciyor, bazen sut istiyor azicik icip tekrar uyuyor. ama haaaala uyaniyor.


ketrin

her çocuk uyanınca kendiliğinden uyumayabilir ama.. siz şanslı annelerdensiniz mar. hele ki birde sabah işe yetişmek gecede evde rapor hazırlamak işleriniz var ise o çocuğu bir an önce uyutup sizde dinlenmek zorundasınız ki ertesi güne hazırlanın. nadirdir kendiliğinden uyuyup uyananve yemek yiyen ağlamayan sorunsuz çocuk bence


bade02

bu is cocuktan cocuga degisiyor. benim ikizlerim var. oglum uyanmaz ama uyandi mi da uyumaz. kizim uyanir, haftada 3-4 uyanir, bazen icer bazen icmez ama o kadar yaygara yapar ki oglani uyandirir... ama agladiktan sonra da hemen uyumaya devam eder :)


ozgu_naz

ben 22.ayda memeyi tamamen kesene kadar bitmedi gece emmeleri. Saat başı uyanıp meme diyordu.Biraz da o yüzden kestim emzirmeyi. Şimdi sadece 1 kez falan uyanır su içmek için.  Çocuktan çocuğa değişiyor bu durum.doublebassist

16 aylık şu an kızım. 12 ayı doldurduğunda kendiliğinden anne sütünü bıraktı. Biberon ile patlamış vermeye başladım.gece en az 2-3 kere sür istiyordu.asla suyu kabul etmiyordu.şimdi genellikle yatmadan önce ve gece bir kere kalkıyor sütünü içip uyumaya devam ediyor.vermezsem Yada su vermeye falan kalkarsam kıyamet kopuyor.özetle ben artık kendi haline bıraktım uyanmayıp kendi bırakana kadar vereceğim süt.


neretva

Tamamen çocuğun emmeye düşkünlüğüne bağlı. Eğer emmeden uyumayı öğrendiyse uyku ağır basıp gece emmeyi bırakabilir. Ama çocuğunuzu en iyi siz tanırsınız. Benimki bırakmazdı büyük ihtimalle. Gece emzirmesini 8. ayında bıraktık. Bırakmamız 1 ay sürdü. Zaten gece sağdığım sütü veriyordum. O açıdan daha kolay oldu. Biberon aldığı saati yavaş yavaş (3 günde bir) geri çekip, miktarı azalttım. Sizin avantajınız laftan anlaması olabilir. Gece olunca ay çıkar, yıldız çıkar, herkes uyur, anne uyur, baba uyur, meme uyur vs. gibi bir hikaye yazıp her gece söylerseniz kabullenmesi kolay olur.


sappho

9 ay emzirdim. Bu süreçte gece beslenmesine kalkması benim tercihimdi. Çalışıyordum ve çok özlüyordum. Çok mutlu ediyordu beni gece onu kucaklayıp emzirmek.Sonrasında 2 yaşına kadar gece biberonla beslenmek için 2-3 sularında uyanırdı. Bizim kesmemiz çok zor oldu.Ortalığı yıktı. Komşular geçmiş olsuna geldi,o derece yaniii:))Önceleri su verdik,baktık her şey daha kötüye gidiyor,tamamen unutturmaya çalıştık.Ağlamalarına,uykusuzluğa katlanmak çok yıpratıcıydı ama 1 hafta-10 gün gibi bir sürede atlattık. Kendiliğinden bırakan var mıdır bilmem,varsa da ne şanslıdır diyeyim:) Siz ,"enerjinizin bol olduğu bir dönemde deneyin" derim.Kolaylıklar...


turkuazz

uykuyla memeyi/biberonu/emziği bağdaştırdıysa 2.5-3 yaşından  önce kendiliğinden bırakmıyor gördüğüm duyduğum ve tabiki tecrübem.

kesintisiz uykuysa amacınız ipleri elinize alıp uyku meselesine eğilmek durumundasınız.Cevaplamak için Üye ol