mide kazınmaları

busraa soruyor: 4

geceleri uykumdan karın guruldamaları ile uyanıyorum, açlıktan midem kazınıyor, ama hiç adetim olmadığı için ve biraz da yece yiyip tekrar uyursam kilo alırım endişesiyle kalkıp birşeyler yemiyorum, tekrar -zor da olsa - uyumaya çalışıyorum.Sabah olunca hemen kalkıp kahvaltımı yapıyorum.Şimdiden iki kilo aldım zaten.
Daha önceleri böyle bir durum yoktu bende hatta geceleri uykusundan yemek için kalkanlara şaşırır,' uyu,uyuyunca açlığını unutursun' derdim.
Geceleri bu açlık durumu daha da artmazsa alığımı bastırıp uykuma devam edebilirim.Ama bu durum bebeğime zarar verir mi sizce??Yoksa kuzucuğun da mı karnı gurulduyor ?:)))

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Tunam10

benim ilk zamanlarda gece yarısı tuvalete gitmek gerekiyordu hep.ama allahtan sonra geçti.
genelde ilk haftalardaki şikayetler 12-13. haftadan sonra ortadan kalkıyor. Sonrası çok çok rahat geçiyor. O yüzden geçeceği bilirek rahat ol. Gece yarısı bence bişeyler atıştırma. Bu sefer reflü tarzı problemler olabilir. Hem ilerkigünlerde çok hızlı kilo alıyorsun. Bunu da düşünerek dikkat etmekte fayda var.


Zelal_

Bence uyku önemli, gece yatmadan seni rahatsız etmeyen ama tok tutacak şeyler yemeyi dene, o da olmadı uyandığında hafif, gece gece mideni yormayacak birşeyler atıştır, açlıktan uyanacak kadar miden kazınıyorsa enn kötü ihtimalle tuzlu kraker ye derim. Ama uyumadan önce bişeyler yersen ve uykunu bölmeden geceyi geçirirsen daha dinç olursun, ben süt içiyordum, ama bazısını da gece süt rahatsız eder, kendi bünyene göre deneyerek çözersin tahminimce.


YesilAnne

Süt, yoğurt belki muz açlığınızı bastırabilir.


melusina

geceleri değil ama gündüzleri yaşadım ben çok
hatta yemek yer yemez yine kazınıyordu
bulantrı da ca bası
bulantılarla birlikte geçti
meyve , yoğurt gibi hafif yiyecekleri dene
hem faydalı hem kilo aldırmazCevaplamak için Üye ol