Tad preschool değerlendirmeleri

zaksungur soruyor: 8

Merhaba,

Seneye bir süreliğine ABD ye gitmeyi düşünüyoruz. bu nedenle oğlumu da bu sürece hazırlamak gerekecek galiba. İngilizce öğreten (ciddi biçimde) anaokullarını araştırırken çayyolundaki tad preschool a denk geldim. çocuğunu buraya gönderen veliler görüşlerini ve deneyimlerini paylaşabilirlerse çok sevinirim.

teşekkürler...

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


ozlemruzgar

Arkadaşlarım yolladı çocuklarını ama daha yeni başladılar. Çok araştırıp yolladılar, şimdilik çok memnun ama dediğim gibi daha çok yeni.


zaksungur

cevaplar için çok teşekkürler...gidip bir görmekte fayda var.


neverending

TAD Preschool a gönderen birkaç arkadaşım oldu. Hiçbiri memnun kalmadı. Deneyimsiz kadroları ve yönetimleri var adına aldanmayın derim


TurkAmerikanDernegiPreschool

Sevgili neverending ,

Bu takım platformlara yazı yazarken dikkatli olmak gerektiğini düşünüyorum , zira 'çamur at izi kalsın' tarzı kısa ve "üstünkörü" yorumlarla hiçbirşeyi elde etmeniz mümkün değil..

Kurumumuzdan memnun kalmayan birkaç arkadaşınız olduğundan bahsetmiştiniz, lütfen detay verirmisiniz ? Kaldı ki neden buraya "birkaç arkadaşınız" değilde siz yorum yazma gereği duydunuz?

Bilgi olarak kısaca geçmek gerekirse , 2. Yılına girmiş olan kurumumuzdan mezunlarımız ve özel sebepleri olan 1-2 öğrencimiz dışında ayrılan herhangibir öğrencimiz olmamıştır. Ne yazık ki o 1-2 kişinizde sizin arkadaşınız olmadığından neredeyse emin olabiliriz.

"Deneyimsiz" olarak nitelendirdiğiniz yönetim kadromuzda alanında 10 yılı aşkın tecrübeli "müdürümüz" , Orta Doğu Teknik Üniversitesi mezunu ve Pedogoji Alanında elinde 'onlarca' sertifikası bulunan ve tecrübesi tartışılamayacak olan TAM ZAMANLI Psikoloğumuz(Müdür Yardımcımız) , 6 yılını Amerika'da eğitim alarak geçirmiş ve Türkiye'de ciddi bir iş deneyimine sahip olan Kurucumuz , hepsi üniversite mezunu olan , Ingilizceyi ANA DIL seviyesinde konuşan ve EN AZ 3 yıl kreş deneyimleri olan Öğretmenlerimiz ve yine HEPSI Çocuk Gelişimi Mezunu olan ve EN AZ 3 sene tecrübeyle işe alınan yardımcı öğretmenlerimiz VE yine elinde 10 larca sertifikası bulunan Ahçımız VE 20 yıldan fazla şoförlük tecrübesi olan servis Şoförümüze kadar muhtemelen Ankara'nın en tecrübeli ve deneyimli kadrosuna sahibiz.. (Çayyolu Şubemiz adına)..

Yukarıda ancak hızlıca sayabildiğim kadromuza Ek olarak , müfredat ve program konusunda tamamen ayrı çalışan , Okul Öncesi Mezunu ve eğitimcilerden oluşan ve yine sayılı üniversitelerimizden birinde öğretim görevlisi olarak görev alan dil konusunda uzman Akademik Koordinatörümüz önderliğinde çalışan bir 'franchising' kadrosunuda sayabiliriz. (Ilgilenen velilerimize Kurumumuzu ziyaretleri sırasında detaylı bilgi seve seve verilecektir.)

Hazır sizde bahsetmişken , Türk Amerikan Derneği 1951 yılında kurulmuş ve muhtemelen sizden bile daha yaşlı bir kurum olmasından mütevellit "adına aldırmayın" yorumu biraz gerçek dışı kalmış.

Değerli ve Duyarlı Veli'lerimiz ,

Değerli eleştirilerinizi her zaman takip etmekle beraber , kötü niyetli ve karalamaya yönelik yorumları sizlerin taktirlerine bırakıyoruz.

Saygılarımızda,

TadPreschoolelummay

Merhaba, 

Kızım için kreş araştırırken soruyu gördüm ve yorumları okudum. TADPreschool hesabından yazılan cevabın imla kurallarına biraz daha dikkat edilerek yazılması hoş olurmuş mesela, belirtmek istedim. 

İyi günler.


ozdkar

TADPreschool,

Detayli cevabiniz ve getirdiginiz aciklamalar benim bile keske yakin olup, cocugumu yollasaydim dememe neden oldu.  Ne yazik ki, ustunkoru ve iceriksiz yorumlari, kaynak gostermeden yapilan olaganustu korkutucu haberleri heryerde gormemiz mumkun. Basarilarinizin devamini dilerim.HandeAn

TAD hakkında hep çevremden kötü şeyler duydum, fazla ayrıntıya girmek istemiyorum burada, ama ben iki çocuk annesi olarak bu bölgede birçok kreşi gezdim ve araştırdım. Bütçeniz uygunsa ve yabancı dil önemli ise IPS derim,  yada daha makul bi yer isterseniz Belma Akademi diye biyer önerdiler bana.


AnkaRose

handean,

Ben bir TAD velisiyim. Kusura bakmayın ama gerçekten merakla soruyorum sizin yorumunuzun yukarıda kurumun yapmış olduğu açıklamadaki "Çamur at izi Kalsın" tarzından veya "Üstünkörü" bir yorum olmaktan farkı nedir? Ki bu açıklama benim TAD'a gidip görüşmemde büyük bir etmen olmuştu.

2 çocuk annesi olarak TAD hakkında "çok kötü şeyler" duyduğunuzu söylemişsiniz ama ben TAD ailesinden bir Veli olarak bu duyduğunuz kötü şeylerin ne olduğunu merak ediyorum. Lütfen bizim TAD velileri olarak GÖREMEDİĞİMİZ ama sizin DUYDUĞUNUZ ve burada yazacak kadar değerli (en azından benim ve takip edecek diğer veliler için değerli ) olduğunu düşündüğünüz o "çok kötü" şeyler nedir paylaşırmısınız.(özel mesaj atsanız bile çok memlun olurum). 


Sormadan geçemicem, bu bölgede birçok kreş gezdiğinizi söylemişsiniz ama önerdiğiniz Belma Akademi için "Belma Akademi diye biyer önerdiler bana" TAD için ise "çok kötü şeyler duydum" tabirlerini kullanmışsınız. Allah aşkına siz buraya duyumlarınızı ve size iletilenleri iletmeyemi geldiniz, IPS önerisi yapmayamı, TAD'ı karalamayamı yoksa kreş aramakta olan diğer anneler için objektif ve gözlemlerinize dayanan fikirler vermeyemi?


Cevaplamak için Üye ol