Tad preschool değerlendirmeleri

zaksungur soruyor: 10

Merhaba,

Seneye bir süreliğine ABD ye gitmeyi düşünüyoruz. bu nedenle oğlumu da bu sürece hazırlamak gerekecek galiba. İngilizce öğreten (ciddi biçimde) anaokullarını araştırırken çayyolundaki tad preschool a denk geldim. çocuğunu buraya gönderen veliler görüşlerini ve deneyimlerini paylaşabilirlerse çok sevinirim.

teşekkürler...

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


ozlemruzgar

Arkadaşlarım yolladı çocuklarını ama daha yeni başladılar. Çok araştırıp yolladılar, şimdilik çok memnun ama dediğim gibi daha çok yeni.


zaksungur

cevaplar için çok teşekkürler...gidip bir görmekte fayda var.


neverending

TAD Preschool a gönderen birkaç arkadaşım oldu. Hiçbiri memnun kalmadı. Deneyimsiz kadroları ve yönetimleri var adına aldanmayın derim


TurkAmerikanDernegiPreschool

Sevgili neverending ,

Bu takım platformlara yazı yazarken dikkatli olmak gerektiğini düşünüyorum , zira 'çamur at izi kalsın' tarzı kısa ve "üstünkörü" yorumlarla hiçbirşeyi elde etmeniz mümkün değil..

Kurumumuzdan memnun kalmayan birkaç arkadaşınız olduğundan bahsetmiştiniz, lütfen detay verirmisiniz ? Kaldı ki neden buraya "birkaç arkadaşınız" değilde siz yorum yazma gereği duydunuz?

Bilgi olarak kısaca geçmek gerekirse , 2. Yılına girmiş olan kurumumuzdan mezunlarımız ve özel sebepleri olan 1-2 öğrencimiz dışında ayrılan herhangibir öğrencimiz olmamıştır. Ne yazık ki o 1-2 kişinizde sizin arkadaşınız olmadığından neredeyse emin olabiliriz.

"Deneyimsiz" olarak nitelendirdiğiniz yönetim kadromuzda alanında 10 yılı aşkın tecrübeli "müdürümüz" , Orta Doğu Teknik Üniversitesi mezunu ve Pedogoji Alanında elinde 'onlarca' sertifikası bulunan ve tecrübesi tartışılamayacak olan TAM ZAMANLI Psikoloğumuz(Müdür Yardımcımız) , 6 yılını Amerika'da eğitim alarak geçirmiş ve Türkiye'de ciddi bir iş deneyimine sahip olan Kurucumuz , hepsi üniversite mezunu olan , Ingilizceyi ANA DIL seviyesinde konuşan ve EN AZ 3 yıl kreş deneyimleri olan Öğretmenlerimiz ve yine HEPSI Çocuk Gelişimi Mezunu olan ve EN AZ 3 sene tecrübeyle işe alınan yardımcı öğretmenlerimiz VE yine elinde 10 larca sertifikası bulunan Ahçımız VE 20 yıldan fazla şoförlük tecrübesi olan servis Şoförümüze kadar muhtemelen Ankara'nın en tecrübeli ve deneyimli kadrosuna sahibiz.. (Çayyolu Şubemiz adına)..

Yukarıda ancak hızlıca sayabildiğim kadromuza Ek olarak , müfredat ve program konusunda tamamen ayrı çalışan , Okul Öncesi Mezunu ve eğitimcilerden oluşan ve yine sayılı üniversitelerimizden birinde öğretim görevlisi olarak görev alan dil konusunda uzman Akademik Koordinatörümüz önderliğinde çalışan bir 'franchising' kadrosunuda sayabiliriz. (Ilgilenen velilerimize Kurumumuzu ziyaretleri sırasında detaylı bilgi seve seve verilecektir.)

Hazır sizde bahsetmişken , Türk Amerikan Derneği 1951 yılında kurulmuş ve muhtemelen sizden bile daha yaşlı bir kurum olmasından mütevellit "adına aldırmayın" yorumu biraz gerçek dışı kalmış.

Değerli ve Duyarlı Veli'lerimiz ,

Değerli eleştirilerinizi her zaman takip etmekle beraber , kötü niyetli ve karalamaya yönelik yorumları sizlerin taktirlerine bırakıyoruz.

Saygılarımızda,

TadPreschool


elummay

Merhaba, 

Kızım için kreş araştırırken soruyu gördüm ve yorumları okudum. TADPreschool hesabından yazılan cevabın imla kurallarına biraz daha dikkat edilerek yazılması hoş olurmuş mesela, belirtmek istedim. 

İyi günler.ozdkar

TADPreschool,

Detayli cevabiniz ve getirdiginiz aciklamalar benim bile keske yakin olup, cocugumu yollasaydim dememe neden oldu.  Ne yazik ki, ustunkoru ve iceriksiz yorumlari, kaynak gostermeden yapilan olaganustu korkutucu haberleri heryerde gormemiz mumkun. Basarilarinizin devamini dilerim.HandeAn

TAD hakkında hep çevremden kötü şeyler duydum, fazla ayrıntıya girmek istemiyorum burada, ama ben iki çocuk annesi olarak bu bölgede birçok kreşi gezdim ve araştırdım. Bütçeniz uygunsa ve yabancı dil önemli ise IPS derim,  yada daha makul bi yer isterseniz Belma Akademi diye biyer önerdiler bana.


anittabonitta

Geçtiğimiz ay kızım için TAD preschool (Eryaman) okulları ile görüşmeye gittim. Okul öncesi eğitim alanında tecrübeli okullarda çalışan kreş öğretmeni olarak aldığım izlenim beni hayal kırıklığına uğrattı. Şimdi yorumları okuyunca detaylı yazmak istedim. Lütfen çocuklarınızı okullara gönderirken dikkat edin. Mezun oldukları alanlara, bilgi ve beceri düzeylerine, çocuklar hakkında yapacağı konuşmaları dikkatle dinleyin. Çocuk konusunda uzman olmayan kişilerin sizlere verdiği bilimsel-MİŞ gibi yapacağı konuşmaların doğru ve güvenilirliğini araştırın. Zira bu kurumda hayal kırıklığı çok.

Müdür olarak görüştüğümüz kişinin okul öncesi eğitim ve çocuk gelişimi konularına hakim olmadığını- sorduğum sorulara verdiği cevaplarla- anlamış bulundum. Öncelikle bir okul öncesi kurumuna müdür olarak alınan kişilerin öğretmenlerden de fazla donanıma ve bilgiye sahip olması gerektiğini düşünmekteyim. Ancak müdürün sırf kurumu pazarlamak ve yaptığı işi övmek adına YANLIŞ BİLGİLER sunmasına tahammül edemedim. Bana okulda yapılan mutfak etkinliğinden başka bir bilgi malesef veREMEedi. Veremedi çünkü yeterli düzeyde bilgiye sahip olduğunu defalarca konuşma esnasında ispatladı. 

Müdüre çocuklara uygulanan programlar, çocukların gelişim ve eğitim değerlendirmeleri, pedagojik anlamda çocukların yararı için yapılanlar ve yapılmaması gerekenler hakkında sorduğum sorularım karşısında yeterli yanıt vermediğini, hatta tedirgin olduğuna bizzat şahit oldum. Fiziki özellikleri toplum tarafından beğeni toplayan, iki yıllık çocuk gelişimi mezunu her kişi müdür olarak başa geçerse, uzman kişilerin karşısında malesef bu şekilde tökezliyorlar. 

Çocuk konusunda uzman kişilerin çocuklarını anaokulunda istemediğini tavırlarıyla hissettirdi. Bunun yanı sıra çocuk eğitimi ve okul öncesi eğitim hakkında bilgi sahibi uzmanların bilgilerine tahammül edemedikleri çok aşikardı.

Güvenimi zedeleyecek önemli bir konu ise okulu gezmek istediğimde müdürün beni on dakikalık bir süre ile bekletmesi ve okulun içinde bir takım direktifler vermesi oldu. Daha önce başka kurumlarla yaptığım görüşmelerde hiç böyle bir durumla karşılaşmadım. Diğer okullarda müdürle birlikte sınıfları ve okulu gezerken bu okulda önceden bir çeki düzen verme çabası benim şüphelerimi iyice artırdı. 

Öğretmenlerin eğitim durumları hakkında konuşmak istediğimde yabancı uyruklu öğretmenler çalıştırdıklarını ifade etti. Okulu gezerken bir de baktım ki yabancı dil konuşan kişi net biçimde türk.

Tabi bir de siz okulu gezerken öğretmenlerin sırf siz geldiniz diye yüzünüze yüzünüze ingilizce konuşma çabaları ve bunu size illaki gösterme uğraşları da müdürün neden okulu dolaşmak istediğimde beş dakikalık beklettiğinin cevabı. Çünkü tam çıkarken bir de bakıyorsunuz ki aynı öğretmen siz ayrıldınız sanıyor ve dili birden türkçeye evriliyor.

Görüşme esnasında bir çocuğu başka bir kişinin teslim alacağı haberi geliyor. Müdürün bana bakışı ve tavrı  'bakın haber veriliyor şeklinde bir gurur gülümsemesi' :). Ancak sevgili müdür veliden onay alması gerektiğini, veliye çocuğunuzu başka bir kişi alacak doğru mudur şeklinde durumu teyid ettirmeyyi bırakın, bir de ben tanıyorum alsın diyor. :) işin en trajikomik yanı da bu. İş bilmez insanların iş bilircesine taşıdıkları özgüven. 

TAD PRESCHOOL iki kere düşünün. !anittabonitta

edit:

* yeterli düzeyde bilgiye sahip olmadığını defalarca konuşma esnasında ispatladı 


akademisyenanne

Belliki konuda uzman birisiniz yorumunuz için teşekkürler.

Bir kaç gün önce Tad Eryaman'a kayıt için ön bilgi almak isteyerek gitmiştik. Okul yapı olarak gerçekten bölgeye göre güzel. Hijyen konusunda da iyi görünüyordu. Ancak bir akademisyen olarak, sunulan ön bilgi bizede tatmin edici gelmedi.  Daha çok okulu pazarlamaya yönelik, basitçeydi. Cevaplamak için Üye ol