Korku

msasa soruyor: 2

Merhaba oglum yaklasik iki haftadir yasiticocuklardan korkmaya basladi. Daha once parka gidiyorduk birlikte oynuyorlardi fakat arkadasimin oglumla yasit oglu biraz hirpalayinca durumlar degisti. Parkta annelerden korkmuyor ama baska bir cocuk yanina 1 metreden fazla yaklassin resmen tepeme tirmaniyor etrafina dehsetle bakiyor. Salincaga bile yaninda cocuk varsa zorla biniyor. Ben artik parka gitmek istemiyorum cok bunaltti. Bi taraftan da acilir diye goturmeye dev ediyorum. Sizce gitmeye devam etmelimiyiz. Ters tepmesinden de korkuyorum gidiyor olmamizin.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


shinydiscoball

2 yaş çocukların birbiri ile iletişim kurmalarını beklemek için biraz erken aslında. 
kendi deneyimlerinden verebilecegim tek tavsiye büyük bi olaya dönüştürmeyin, zorlamayın, istemiyorsa konuşarak ikna etmeye çalışmayın. Tecrübeyle sabittir problemleriniz daha da büyüyor o zaman. Henüz problem bile sayılmaz sizinki. Zamana bırakın demek kolay, ama bir anne için gösterebilmesi en zor tutumlardan.. Parka giderdim ben yerinizde olsam ama çocugumun kendini bişeye mecbur hissetmesine izin vermezdim şimdiki aklım olsa.

Anne olarak biz biraz relax olabilsek aslında çoğu sorun ettigimiz şey probleme bile dönüşmeden çıkacak hayatımızdan.  bazen düşünüyorum bu frozen boşuna bu kadar tutmadı. Olay nakaratında.. let it go.. let it go... :)


Hamster

Parka gitmeye devam edin tabi ki,tepkisini anladığınız anda dikkatini başka yöne çekmeye çalışın konunun üzerine gitmeyin,ikna etmeye çalışmayın,normal davranın derim.Sabır diliyorum tabi bunlar yazması kolay yapması zor şeyler.Cevaplamak için Üye ol