İki yaş cocukla kışın yapılabilecek aktiviteler nelerdir?

satrun soruyor: 10

İstanbul'da iki yaş çocukla haftasonu gidilebilecek yerler ve yapılabilecek aktiviteler ne olabilir? Turkuazooyu gezdik.Bir iki AVM nin jetonla çalışan oyuncaklarına bindik.Ancak hala sıkılıyoruz.Özellikle Anadolu yakasında ve Gebze civarında gezilecek/ yapılacak etkinlik, mekan v.s. önerilerinizi bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


seres_esra

balkopugum bende baleyi düşünüyorum nerelerde var avrupa yakasındayım satrun bu hafta sonu babasıyla kızımı tiyatroya götürücez ilk defa gidecek umarım sever sende götürebilirsin 


canata

Bale yerine yüzmeye gönderebilirsiniz enerjisini iyi atıyorlar.Ayrıca danışmanlar 7 yaşına kadar bale tavsiye etmiyorlar.kemik gelişimi için doğru değilmiş.konservatuar bölümü bale eğitmeni arkadasım dedi.yani okullarda bale var diyorlar ama bilinçsizce veliler veriyor.


satrun

Seres nerede tiyatroya götüreceksiniz?Bir kere ben bir çocuk oyununa bilet almıştım ancak 7 yaş altını almıyormuş.Geri iade etmek zorunda kaldım.Tiyatro ile tanışması hoş olurdu tabi.Jimnastik veya baleye başlatmak istiyorum ancak dört yaşına doğru daha uygun olduğunu duymuştum.


dilammm

 Kızımı fatih reşat nuri sahnesine Boncuk adlı oyuna götürdük 2 hafta kadar önce. 40 dakikalık renkli, hareketli, müzikli falan bir oyundu. 27 aylık kızım hemen hemen hiç sıkılmadan takip etti diyebilirim. Son 5 dakika sanırım karanlıktan ve havasızlıktan bunaldı dışarı çıkalım mı falan diye sordu bir iki kere ama oyunun sonunu getirdik. Güzeldi, farklı bir etkinlik oldu. Yaş sınırı da 2-5 arası idi. Ailecek yapılabilecek çok kaliteli bir aktivite oldu bence, şehir tiyatrolarından bir araştırın size uygun sahne ve oyunu bulabilirsiniz.


nihal58

http://cocuklugeziler.blogspot.com

bu benim blogum pek çok mekanı tanıttım fikir edinebilirsiniz.

 

Ayrıca aktiviteler içinde diğer bloguma bakabilirsiniz

http://poyrazligunler.blogspot.com

aktiviteler başlığı altında evde yaptığımız şeyler var.ipekkusgoz

Şu an susam sokağını bekliyorum merakla, nasıl geçecek diye. Daha önce mickey müzik festivaline gitmiştik 2 saat (geç kaldığımızr 15 dakikayı saymazsak:)) hiç sıkılmadan izlemişti. Buna da babasıyla girecekler büyük ihtimal. Biletler çok pahalı olduğu için 3 bilet alamadık. Burada her yaş çocuk bilete tabii olayı var, saçma geldi, hatta tartıştım bile biraz ama sonra eğer eğleneceği bir gösteriyse kaçırmasını istemedim ve aldım bilet.

Bir de mickey'e gittiğimizde trump towers'ın çocuk bölümü dikkatimi çekmişti epey. D&R kis vardı mesela.Daha sonra gitme fırsatımız olmadı ama aklımda kaldı daha iyi incelemek. Genelde avm'leri hatta avm'lerin çocuk oyun bölümlerini, jetonlu oyuncakları vs sevmiyorum ama burada farklı bir kaç şey yapılabilir gibi geldi.


satrun

Boncuk Aralık'ta Kadıköy Haldun Taner Sahnesine geliyormuş.Bir manimiz çıkmazsa gitmeyi çok arzuluyorum. Disney music live duymuştum  hatta bir arkadaşımın 9 yaşındaki çocuğu gitti ama çok küçük çocukları almazlar diye hiç incelememiştim.Şimdi Kartalda bir sirk varmış.Pazar günü oraya gidelim diye konuştuk.Ancak hala önerilere açığım.sevgiler


gulsumyusufali

konunun dışında olacak ama :))nilal 58 merhaba verdiğiniz blogta gerçekten çok güzel paylaşmışısınız.
ve gittiğiniz gezdiğiniz yerler hepsi bana yankın yerler anlatılınız paylaşımlarınız çok güzel.
blogta siteye üye olmak istiyorum fakat sisitemsel sorun var galiba
bende sizin üyelerle birlikte yapmış olduğunuz etkinliklere katılmak istiyorum kendim ve oğlum için .
nasıl iletişime geçebiliriz sizinle...satrun

Şimdi Meksika Sirkine bilet aldım.Pazar günü Kartal'dayız. Üyelerle yapılacak aktivitelere ben de katılmak isterim.


nihal58

Gülsüm tesekkurler, bloggerda sorun varmi bilemiyorum. Bloga uye olunca sadece takip ediyosun, orada bulusma organize etmiyoruz. Bulusmalari bu sitede organize ediyoruz, benim guncellemelerimden takip edebilirsin.Cevaplamak için Üye ol