Demir damlası dişleri boyuyor - çözüm?

_Sezin_ soruyor: 9

Ferrosanol demir damlası oğlumun dişlerini morarttı, doktorumuz karbonatlı pamukla ovabilirsiniz dedi ama değişiklik yok. her gün de yeni dişleri çıkıyor. bu damlanın diş boyama olayını nasıl çözdünüz?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


CiciAnne

meyve suyu veriyorsan içine damlatabilirsin. özellikle portakal suyu daha kolay emilmesini sağlıyor demirin.


_Sezin_

teşekkürler Mabel
meyve suyu değil de meyve püresi veriyorum onun içine karıştırınca da tadını bozdu sanırım almak istemedi zaten meyvelerle aramız pek iyi değil...


ALPAY_ARDA

Doktorunuzla konuşup;ferromixin kullanabilrsiniz.Demir ilacının şasesi, yani toz şeklinde, yarı pişmiş gıdalarla verilebiliyor...


umutkaan

Dişler boyanmışsa çağresi yok sanırım benim oğlumda da aynı sorun oldu.6ay-2yaş arası diş macunu var onu deneyeilirsin faydalı olurmu bilemiyorum sevgiler_derya

Bizim gittiğimiz doktor Ferrum damla vermişti. Hem dişlerini boyamıyor hem de tadı ferrosanol kadar kötü değil, belki siz de doktorunuza sorabilirsiniz. Ben kızıma vermeden önce ikisinin de tadına baktım ferrosanol çok kötü, meyvelerin tadını mutlaka bozuyordur, içilebilir gibi değil, haklı bebekler.


semay

Kalıcı değiller.İlacı bıraktıktan bir süre sonra düzeliyor boyanan kısımlar ancak çok uzun süre kullanmak durumunda kalırsanız,diş hekimleri temizleyebiliyorlar.


NuPe

bende meyve püresi içine damlatıp veriyorum.çok az bir miktar püreden başka kaba ayırıp ona kan damlası damlatıyorum diğer meyve püresini verirken ara ara ondan veriyorum öyle yiyor direk vermek istemiyorum tadı ve kokusu çok kötü ve malesef dişi boyuyor bende bu konuda çok dertliyim kalıcı olursa..gazlı bezle siliyorum daha sonra.


cakiltas

merhaba, benimde kızımın dişleri lekelendi, morardı yani. demir ilacının dozunu artırmamız gerekmişti. sanırım bu yüzden. dr bize söylediği zamanla geçer ama çok yavaş. belli bir sürede veremedi. karbonatla temizlememe de defne izin vermiyor. hiç hoşuma gitmiyor öyle lekeli ama çözüm yok sanırım.


zen

merhaba.
bu konuda damlanın bir önerisi vardı ben onu uyguladım, çok rahat bir metot.dişlerle ilgili de bir sorun olmadı. bir kıyafetimiz harıcinde lekelemedik hiçbirşeyimizi. boş bir serum fizyolojik tüpünün içine kullanacağım kadar demir damlasını çekip, sonra ağzının içinde ileri bir yere sıkıp bir öpücük konduruyorum yüzüne. önceleri kaşları çatıp bir tuhaf oluyordu ama bir müddet sonra şişeyi görünce gülerek ağzını açıyor ve damlayı sıktıktan sonra da hala gülümsüyor :)
bu da damlanın linki:
http://www.kitubi.com/2007/10/18/demir-damlasi-ya-da-baska-bir-deyisle-pas-damlasi/


Cevaplamak için Üye ol