Swim trainer mı? cherek's kraulqappen mi?

aycancan soruyor: 8

20 aylık kızıma deniz de kullanmak için hangisi daha uygun? Swim Trainer mı? Cherek's Kraulqappen mi?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


Serare

merhaba beden eğitimi öğretmeni ve yüzme branşının içinde olan biri olarak antrenörlerin kesinlikle önermediği bir şeydir simit ve benzeri aparatlar. ki swim trainer da aynı mantıkdır. çocuğun belden üst kısmını su üzerinde tutması ve yatay pozisyona gelmesini engellediği için önerilmez. amaç sadece başı suyun üstünde tutmaktır.

küçük yaş gruplarına yada kısaca 6 yaşa kadar kolluk daha çok önerili. hareket esnekliği vardır ve kulaç atmayı engellemez ayrıca çocuk vücudunu kendi suyun üstünde tutmak için çabalar belli bir yaştan sonra tabi. bu yüzden piyasada satılan basit bir kolluk işinizi görür gidipte cherek' alıp dünyanın parasını vermeye değmez. piyasada satılan kolluklarda da kilo yada yaş sınırı vardır alırken buna dikkat edin yeter.

6 yaştan sonra kolluğuda çıkarıp sadece makarna ile yüzmesi yada öğrenmesi sağlanabilir.aycancan

Bu altın değerinde ki bilgi için teşekkür ederim! Bu açıdan bakmamıştım hiç.


Kozzy

merhaba,

gecen yıl aldığımız swımtraıner yüzme sımıdımızı satıyorum. turuncu renk.

normalde 50 tl sıfırı ama 30 tl ye verebılırız. ist / ataşehirdeyiz.


sLnKA

Baktım baktım ve daha dun aldım swimtrainer. Ikinci al

Cok

Aradım @kozzy. Tüh diyelim.

Merhaba, @serare benim oglum 8aylik ben onun icin aldım swimtrainer, henuz kolluk takamaz diye. Olmadı m simdi?Kozzy

oğlum o donemde swımtraıner takmıştı ve cok memnun kaldık bız.


Serare

slnka oğlunuz çok küçük daha neden kolluk taksınki beraber suda oynayabilirsiniz. kucağınızda olması onunda hoşuna gider sırtı size dönük koltuk altlarından tutup hareket rahatlığı verebilirsiniz. yada yüzyüze bakıp hafif sırt üstü pozisyonda ayakları size doğru olacak şekilde yüzdürebilirsiniz.

erken suya alışması önemli ancak unutulan bir konu var çocuklar 5 yaşa kadar oyun çocuğudur. emir itaat uygulayamazsınız. yani kendi başına yüzme öğrenmesi için düzenli çalışması gerekir. oysa siz iki kelime etmeden onlar oyuna başlar bile. yüzme eğitimi 5 - 6 yaşlarında başlar. bundan önce ancak kollukla kendi yüzebilir.

önemli olan suya alışması, korkmaması ve su yuttuğunda ne yapacağını kendi kendine öğrenmesi.


ecehankoc

serare, swimtrainerda  cocuk yatay pozisyona geliyor, arka tarafi acik, normal bir simit gibi degil yani.. siz kullandiniz mi? ben iki cocugumda da kullandim ve cok memnun kaldim. herkese tavsiye ederim. suda kendi baslarina oynamalari, yuzmeleri icin birebir. kizima yuzmeyi ogretti diyebilirim. 


aycancan

Serare, tavsiyeniz üzerine kolluk aldım (10tl ye). Bugün hem swimtrainer(arkadasimin) hem kolluk denedim ve kollukla daha rahat ettik daha güzel oynadik. Kumsalda pasta yapmaktan denize girmeyen kizim kolluklarla su üzerinde durmaktan büyük zevk aldı ve kendi istedi. Sirt ustu konumda başini destekledim ve o da bacaklarını çirpmaya çalıştı, sular yuzune sıçradikca kahkalar attik :) size ne kadar teşekkür etsem azdır. Ayak çirpmalari kumsalda dalga vurdukça da yapiyoruz :)


Cevaplamak için Üye ol