Bebeklerde egzama

LaTiFe soruyor: 2

Merhaba,
7 aylık bir oğlum var. Doğduğunda cildinde kuruluk vardı. 4.aydan beri de dizlerinin kenarında, bacaklarının içine doğru demir para büyüklüğünde kızarıklıklar var. Önceleri küçüktü fakat sonra yayılmaya başladı. Çok büyük bir alana yayılmadı çünkü doktorumuzun verdiği kortizon içeren ilacı kullandık. İlaç o kadar etkili ki kullanmaya başlar başlamaz kızarıklık azalıyor. 3.günde de neredeyse yok oluyor. Fakat bıraktıktan sonra 1 hafta içinde tekrar oluşuyor. Görüntü çok önemli değil fakat minnoş bacaklarını sürekli kaşımak istiyor :( Kortizonlu ilacı kullanıp kızarıklığı yok ettikten sonra sürekli cildine uygun nemlendirici kullanıyorum fakat yine de oluşuyor. İlaç ve kozmetik nemlendiriciler yerine doğal çözümler arayışına girdim. Doğal zeytinyağlı sabunla yıkayıp zeytinyağı sürdüm cildine bir süre ama o da işe yaramadı.
Benzer bir durumla karşılaşan var mı? Ve bir çare bulabildiyseniz benimle paylaşırsanız çok sevinirim. 
Çok teşekkürler :)

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


Zerrin_

Umarım bebekleriniz iyidir. benim de 8 haftalık kızımın kafasındaki konaklar alnına, kaşlarına yayılmaya başlamıştı üstüne bir de pişik olunca soluğu dr da aldık dün. seboreik dermatit egzama imiş konak değil dedi, pişiği de var mı diye sordu. bu egzama, kıızmın alerjik bir bünyeye sahip olabileceğini hatta ailede astım olan var mı die sordu ki kayınvalidem ve abimin oğlu astım, kızımda da olma ihtimali %51 imiş o yüzden verdiği tedaviyi uygulamamızı istedi. kortizonlu krem ve solusyon bir de kaşıntıyı önlemesi için şurup verdi. sebamed sabun ve keferol die bi şampuan şimdi onları da kullanmaya başlıcam, umarım bir an önce sorun ortadan kalkar... bebeği bu kadar küçükken bu sorun ile karşılaşan oldu mu acaba???


sevican

biz sebclair diye bir kremle çözdük bu işi. içinde kortizon ya da steroid yok. çok şey denedik ama işe yarayan tek bu krem oldu. 3-4 günde geçiriyor kurulukları. bir de kabız olduğu için pirinç vermiyorum ama nadiren verdiğimde egzaması nüksediyor, pirincin iyi gelmediğini keşfettim.
Cevaplamak için Üye ol