Doğum izni

doa1974 soruyor: 5

Ultrason haftası sattan daha önde olduğunda, daha erken doğum iznine ayrılma imkanı var mıdır? Bu şekilde izin alabilen var mı?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ogretmenim2

Benim hep ondeydi ama sgk son adet tarihini baz aliyor


doa1974

:( adet düzeni herkesin bir değil ya onun için ümitlendim, mesela 28 yerine 25 günde 1 olduğunda hesap farklı çıkıyor. aslında bunların da göz önüne alınması gerekirdi bence.


ayazpasam

Sgk duz mantik ilerliyor. Sob adet tarihin onemli. Adet duzensizligin olsada tek sart o. 32 hafta ya girmeden alamiyosun. Ama sana tavsiyem dayanabildigin kadar dayan. Zaten 16 hafta goz acip kapayincaya kadr geciyor. 8 hafta dogum oncesi alirsan bebegin daha cok kucukken ise baslamak durumunda kalacaksin ve emin olki cok zor olacak ayrilman. Ben doguma 1 hafta kala ayrildim.


MelekBugra

Ben devlet memuruyum erken doğum yaptım doğum öncesi iznimi de doğum sonrasına aktardılar 3 yıl önce yeni bir yasa çıkmıştı erken doğum için nette var ayrıntıları


doa1974

teşekkürler. anladığım kadarıyla son adet tarihi kayıtlı ise başka yolu yok. ama olmasa idi, ultrasona göre olabilirdi belki.
erken doğum için sormamıştım, miyadında doğum tarihini neye göre belirlediklerini sormuştum, doğum öncesi izne erken ayrılmak için.Cevaplamak için Üye ol