Göztepe AYDO-Sirus Anaokulu

nesoz soruyor: 10

Merhaba,
İstanbul Göztepe'de bulunan Aydo Anaokulu (şimdiki adı Sirus Anaokulu) hakkında tecrübesi ve araştırması olan arkadaslar bilgi ve tecrübelerini  paylaşırsa çok sevinirim.. sevgiler...

Bu soruyu cevapla


19 Cevap


FILIZM

Aydo iken çok memnun kalınan bir yerdi ama şimdi nasıllar bilemiyorum.ebruglt

Ben Sirus'u tercih ettim.Çok memnunum.Okulun fiziki şartları da (benim için geniş bahçe ve ferah sınıflar önemli) eğitimi de iyi.


nesoz

merhaba,
filizm; cevabını yeni okudum, paylasımın için tesekkurler.. Sirus.a cok yakın oturuyorum. bir-iki yerden duymustum orayı.. suanda da kres arayısındayız, o nedenle tecrubelilerden bilgi almaya calısıyorum..

ebruglt; ben de okulun fiziki sartlarını cok begendim, ama egitimi nasıl onu bilmiyorum.. siz hangi yas grubundasınız? egitimi iyi derken, kriterleriniz neler? paylasırsanız cok sevinirim..

sevgiler


ebruglt

merhaba, biz küçük yaştayız.ben kayıt sırasında takip ettikleri kitapları sordum ve inceledim.gayet iyiydi.ayrıca çocuklara yaptırdıkları etkinlikleri çok beğeniyorum.yaşlarına uygun ve zamanla onları geliştirecek faaliyetler.okul müdürünün psikolog olması iyi.görüşmeye gittiğimde kızımla ilgili herşeyi hem öğretmeninden hem de okul psikoloğundan ayrıntılı şekilde öğreniyorum.buradan çocuğumu gün içerisinde iyi gözlemlediklerini anlıyorum.önümüzdeki aydan itibaren öğretmenler haftada bir bizleri arayıp çocuğumuzun o haftayı nasıl geçirdiği ile ilgili bilgi vereceklermiş.ayrıca yine aralık ayında bize verecekleri bülten örneğini gördüm çok iyiydi.öğretecekleri parmak oyunlarına kadar herşey vardı.veli ile kopuk bir okul değil.öğretmen veli öğreci ilişkisi iyi.okulda ne yaptıkları ,ne öğrettikleri ile ilgili siz de hep işin içindesiniz.bu da güven veriyor.kısacası ben memnunum.hoşçakalın.


isill

Göztepe'deki Sirus Anaokulu nun adını son zamanlarda sıkça duyar oldum ve gidip gördüm.Okula girdiğimde ilk dikkatimi çeken şey geniş,ferah,yoldan uzak ve çocukların rahatça oynamasına imkan verecek şekilde dizayn edilmiş bahçeleri oldu.Okulun kapısından girer girmez sıcak , güleryüzlü ve samimi bir ilgiyle karşılandım ve bu bana güven verdi.Okulun içini gezdiğimde sınıfların da gayet büyük ve ferah olduğunu gözlemledim.Ayrıca sınıflarda akıllı tahta olması ve çocukların eğitimi için seçilen kitaplar bana eğitime çok önem verdikleri ve cocukları ilköğretime  donanımlı olarak hazırladıkları izlenimi verdi.Bunun yanında çocukların serbest saatlerinde oynayabilecekleri bolca oyuncak ve eğitici oyunlar var.  Okulun çok temiz olması ve yemeklerde mevsimine uygun seçilen sebze ve meyveler kullanılması, kutu süt yerine günlük süt verilmesi , bütün yemeklerin doğal sızma zeytinyağı ile pişmesi de benim için büyük bir artı. Çocuğumu gönül rahatlığıyla verebileceğim bir okuleberguc

Ben 3 aydır oğlumu Sirus'a gönderiyorum. Çok memnunum. Çocuklara karşı çok şefkatli ve anlayışlılar.  Uyum sürecinde çocuğun karakterine ve tepkilerine  göre değişik yöntemler uyguluyorlar. Ben oğlumu kardeşinin doğumundan sonra kreşe başlattım. Bizim için zor bir dönemdi.Sirus öncesi başka bir okul ile 3 günlük kötü bir deneyimimiz oldu.Oğlumun güven duygusu geliştirmesi de uzun zaman aldığından uzun bir süre  oğlumu okulda beklemek zorunda kaldım. Bu süreçte okuldaki herkes bize çok yardımcı oldu. Sıkıntı yaşadığımız konularda Psikolog Ayşe Hanım her zaman bize destek verdi. Ben velinin de kreşe güven geliştirmesi gerektiğine inanıyorum. Bu süreçte oradaki herkes ile tanıştım.Onları gözlemleme şansım oldu. Veliler ve çocuklara her zaman anlayışlı, şefkatli ve sabırlı olduklarını gözlemledim. O yüzden içim çok rahat.  Bunun dışında okulun fiziki şartları çok iyi, sınıfları çok geniş. Çok güzel oyuncakları ve akıllı tahtaları var. Sınıflar maximum 14 kişilik. Bir sınıfta iki öğretmen var. Aylık olarak velilere çok detaylı bir bülten veriyorlar. Bu bültenden çocuğunuzun neler  öğreneceğini ve yemek listesini takip edebiliyorsunuz. Tuvalet konusunda çocuklara öğretmenleri yardımcı oluyor. Okul her zaman temiz. Bahçesi geniş ve bahçede bir sürü araba , bisiklet vesaire var. Okul çıkışında çocukları bahçeden koparmak biraz zaman alıyor. Bunların dışında benim kafama bahçe kapısının dışarıdan açılabilmesi takılmıştı ama Md Yardımcısı Ebru hanım yakında oraya birşeyler yapılacağından bahsetti.Ben herkese okulu gezip görmelerini tavsiye ederim

 


MelekAnne

Bende Cumartesi Sirus anaokulu ile görüşeceğim.. okul hakkında olumlu şeyler duydum.. fiyatta da anlaşabilirsek süper olacak.. fiyatlarını biliyor musunuz?


eberguc

Biraz gecikmeli takip ediyorum yazılanları. Belki karar vermişsinizdir okula. İkisi de güzel okullar.

Okyanus 6 ay evvel görüştüğümde bana tam gün için 1550 + KDV fiyat vermişti. Sirus'a erken kayıt yaptırdığımız için indirimden yararlandık. Ama hatırladığım kadarı ile normal kayıt ücreti tam gün için 1200 civarıydı. Bu arada 6 ay geçti ve oğlum hala severek gidiyor Sirus'a. Çat pat ingilizce birşeyler mırıldanmaya başladı. Ve evde kocaman bir çanta dolusu faaliyetlerimiz var. Henüz atmaya kıyamıyorum onları. Bakalım daha ne kadar biriktirmeye devam edeceğiz :)))

 

 nesoz

merhaba,
mesajları yeni görüyorum maalesef.. su aralar hala kres arayısım suruyor.

bir yere kayıt olduk, ben ogretmenlerden ve okuldan cok memnunum fakat kızım surekli olarak bahaneler yaratıyor ve gitmek istemiyor. sanırım içerik & faaliyetler  zayıf geldi, dolayısı ile okul onu hiç cezbetmedi..

zamanını daha dolu dolu geçirebileceği bir okul arıyorum.. Bugünlerde 1-2 ziyaretim olacak..

farklı önerisi olan olursa da gercekten cok sevinirim.aycanurol

Biz Sirus Anaokulu'ndayız. Çok memnunum.İlkokulunun açılacak olması bizim tercih sebeplerimizden biriydi.Sıcak ve ilgili bir kadrosu var.Eğitim ve beslenme konusunda çok titizler.Çocuğum hafta sonu bile okula gitmek istiyor.Cevaplamak için Üye ol