Yatagi ne zaman ayirmali ?

elaninannesi soruyor: 2

Arkadaslar Merhaba ,

  Kizim 8 ayini bitirmek uzere ama hala bizim odamizda bizimle birlikte yatiyor.Internette konu ile ilgili arastirma yaptigimda cok farkli gorusler oldugunu gordum.Bazi uzmanlar yatagi ayirmak icin en az 1 yasini bekleyin derken , bazilari 3 aydan sonra ayirin diyor.Bu konuda fikri olan var mi ?

Tesekkurler simdiden..

Senay.

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


Aysegul_Yagmur_Irmak

Biz yaz tatili dönüşü odasında yatırmaya başlayalım dedik, çünkü tatilde park yatakta bizim odamızda yatacaktı. Tatilden döndüğümüzde 8 aylıktı ve park yatağımızı katladık kaldırdık, kendi odasındaki karyolasında yatırmaya başladık. Bir gün bile (huzursuz olduğu, nezle olduğu, vs.) tekrar eski sisteme dönmedik. Çok rahat ettik hepimiz, çünkü oğlumun uykusu çok hafif, ben tuvalete kalktığımda, babamız sabahları işe gitmeden önce hazırlanırken falan sürekli uykusu bölünüyordu, yattığı yerde dönüp duruyordu, 6 ay olmuş işte güzel güzel odasında uyuyor. :)

NOT: Benim araştırmalarıma göre ufacık bebek bile 1 yaşından ufak, anne babanın özel anlarını gözü kapalı olsa bile duyarmış, olaya şahit olurmuş. Bunun bile sakıncası varmış. Bu da önemli bir nokta.


GulcanDeniz

Merhaba,

Merhaba,
bence de yatağını ayıracağım diye çocukları, hele de bebekleri mutsuz etmemek lazım.
Aşağıdaki linki olan yazılara birebir katılıyorum:

aslitur
2Y
1 ay önce

merhabalar

bu konuda ben çook cebelleştim.. ve bir yazı yazdım:
 
sonra bir tane daha yazdım:
o günlerden beri değişen birşey var ki kızım artık kendi isteğiyle kendi yatağında yatıyor ve gecenin çoğunda uyuyor... ne kadar sürer bilmiyorum ama benim hissim artık bizim yanımızda uyumaya doymuş olabileceği.. yada yeni büyük kız yatağını çok seviyor :)
kolay gelsin!
Cevaplamak için Üye ol