Anneyi istememe

arzunihal soruyor: 5

Arkadaslar benim 3 yasinda bir oglum var. Son zamanlarda stresli zamanlar gecirdi, hastanede kaldik 2 hafta vs ama genel itibariyle neseli,konuskan bir cocuk. Suanda da br sorun yok ama acayip bir babaya duskunluk basladi. Ben calismiyorum evdeyiz. Ev islerinden kalan zamanlarda onunla vakit geciriyorum zaten sabah aksam hep birlikteyiz mutlaka beraber biseyler yapiyoruz yani. Onu ihmal etmem soz konusu degil. Disari cikartiyorum, annanesi geliyor birlikte bseyler yapioruz. Hc bi sorun yok. Normalde benimle de bir sorunu yok ama biseylere kizdigi zaman hemen sen gt babam gelsin. Sen calis babam evde olsun.hele Hastane donusu bana resmen vuruyordu ve cok kotu davraniodu. Cocuk oldugunu ve bu durumlarin gecici oldugunu bliorum ama insan guceniyor, elimde degil. Baba da ona duskun ben surekli opuyorum sevgimden bunaltiyorum kimi zmn belki ama niye sıkıldigina anlam veremiyorum yne de. Ne yapmam lazim bilemedim.

Tesekkurler

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


birbebekannesi

Çocukların duyguları sık degisiyor; size kızıştırdı ve bu şekilde ifade ediyordur. Sizi sevmesi, istememesi mümkün değil. Geçici bu durum, baba belki destek olabilir; anneye böyle dersen uzulur; hep ben ve annen diye birliktelik koyarsanız kısa bir süre için çocuk unutup gider. Biz anneler çok hassasiz; bir dönem Peşimizden qyrilmazlar, birsey yapamıyorum deriz; bir dönem bizim dışımizda birine yonelirler, neden deriz:) kendinizi suçlamayın; sizin yaptığınız birsey değil muhtemelen hastalık vs çocuğu etkilemiştir.


burkatek

Benim oğlumda sabahları babası işegiderken senkal annegitsin diyor vs benzer şeyler yaşıyoruz. Babasını fazla göremiyor normal dedi pedegog.


kedikedi

Tamamen aynı durumu yaşıyoruz. İşi bırakıp çocuguma baktım 3 yaşına yaklaşıyor. Sen işe git babam kalsın diyor. Vuruyor sürekli bana. Bir hastalıgından sonra başladı herhalde p tetiklwdi yani sizinle aynı.Ben de kreşe verip çalışmaya başlayacagım. Okula verin hiç beklemeyin evde bunalıyorlar.


selencem

Hastane stresini sizden çıkarıyor olabilir çünkü siz en yakınısınız. Bir de çocuk sizn üzüldüğünüü hissedip bu durumu kullanıyor olabilir. Benzer şeyler yaşarken pedagog şöyle demişti: Siz vicdan azabı çekmeyi bırakıp takmadığınız zaman sorun çözülür. Ve gerçekten öyle oldu, o yüzden çok üstünde durmamaya çalışın.


london

benımkı ananeye yapıyordu ıstemıyordu kovuyordu su anda 8 yasında ama gecen seneye dek bunu yaptı.sımdı ıyı ananeye ıyı davranıyor..pedagoga goturdum ananem gelıp annemı mesgul edıyor onunla konusuyor annem benımle ılgılenmıyor falan demıs.hep ılgı ıstıyor bu cocuklar bırde cok kıskanc oluyorlar.ıhtıyaclar ıle anne ılgılenır oynamayla baba bazen aa cocuk ıhtıyaclarınn gıderılmesını anlamaz sadece oyuna odaklanır zamanla gecer.dert bu olsun Cevaplamak için Üye ol