emzirmek mi biberon mu?yol ayrımındayım:(

cokoprenses soruyor: 5

  çeşitli nedenlerden dolayı(sarılık olması,başta göğüs ucumu tutamaması,sütümün az olması)  mama takviyesi yapıyoruz bebegim dogdugundan beri.mamayı kaşıkla verdiğimde istemiyor,çok zor yiyor,biberonla 90cc içen çocuk kaşıkla 30cc'yi zor içiyor.biberon veremiyoruz alışıyor çünkü.2 kez memeyi bıraktı,sinir harbi yaşayarak tekrar döndürdük memeye.e bu sefer ne kaşık ne biberon,çocuk aç kalıyor,memeden süt gelmeyince kızıyor.pes edeyim diyorum,sağayım sütümü,üstüne de mama.emmese de olur yeter ki anne sütü alsın ve doysun diyorum.ama sonradan düşünüyorum emzirmek bi enerji geçişi,ilerde pişman olmayayım..ama 4 günde 60 gr anca almış bebişim:(

Bu soruyu cevapla


35 Cevap


baharb

Of ne zor degil mi bu isler. Ama illa ki gececek, bir duzene girecek. Kolay gelsin. Cok buyuk is basariyorsun ugrasarak.


taburcu

bahar doğru söylüyorsun. Sanırım sorun bu. Çok teşekkür ederim. Buna dikkat edeceğim. 


cokoprenses

çok saol bahar ya,çok yardımcı oluyosun.çok teşekkür ederim:)


umutkaan

baharb çok güzel bilgiler vermişsiniz ellerinize sağlık bilgilerinizi başka bir üyeyede gönderdim teşekkürler cokoprenses üzülmeyin herşey güzel olacak sevgiler :)


missvona

Merhabalar,

Ben de 18 günlük kızımla aynı problemi yaşıyorum. Sütüm yetersiz ne yaptıysam arttıramadım. Yemekle içmekle ilgili değil anladım ki,sadece uzun açlıklar olmasa kafi. Son çare olarak Piyon emzirme çözümlerinden hastane tipi pompa kiraladım. Onunla sürekli sağıyorum tabi emziriyorum da ama sağımdan sonra süt kalmadığı için ( önce de yok ya neyse:( ) ama veriyorum. Mamayı da biberonla vermiyorum. Yukarıda bahsedildiği gibi medelanın aletinden haberim olmadığından daha önce Tomrisi'in emzirme notları adlı blogdan öğrendiğim şu yolla veriyorum mamayı. 

Medikal mağazalarından 5 numaralı beslenme tüpü alıyorsunuz. (yoksa 6 numaralı). Bir tane de herhangi bir biberon. Biberonun deliğini tüp geçecek şekilde deliyorsunuz. Tüpün başlıklı kısmını biberonun içinde bırakıp diğer ucunu çıkarıyorsunuz. Mama verileceği zaman bebek memeyi emerken yavaşça tüpü ağzına veriyorsunuz. İlk zamanlar zor oluyor ama zamanla alışılıyor. Tüpün ucundaki iki delik de ağzına girecek bebeğin. Yumuşacık bir boru zaten. Temizlemek için de içine şırıngayla su fışkırtmak kafi. Medelayla aynı sistem aslında. Sadece o boyuna asılıyor. Bunu elle tutmak lazım. Bir de daha ucuz.
Cevaplamak için Üye ol