erkek bebeklerde lazımlığa çiş yapma

soles soruyor: 6

oğlum 2 yaşında. lazımlığa oturtmaya başladım ama oturduğunda pipisi yukarıda kalıyor. bu şekilde çişini yaparsa tüm banyoyu ıslatacak. nasıl olacak da lazımığın içine gidicek bu çiş anlamış değilim. var mı bir bilgisi olan?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


oshener

Klasik bir sorun ancak ilk basta biz pipisini asagi dogru tutup yaptridik, sonra kisa surede kendisi alisti tutmaya, bir de lazimligi sevmemisti bir turlu bizimki, 1-2 gun denedik istemedi, adaptor aldik ve halen oyle devam ediyor. Ikincimizde erkek umarim o da abisi gibi kolayca birakir bezi.


soles

bizim lazımlığın da ön kısmında biraz yüksek bir yer var ama orası engellemiyor çişi. sünnetli olduğu için mi yukarıda kalıyor acaba pipisi?


oshener

Bizim bir numarada sunnetsiz iken de bu yasaniyordu , yapisindan belki, iki numaraninki daha sakin. Tutturmayi ogretmeyi tavsiye ederim, oyun oyanayabilrsiniz asagi tutunca cikarttigi sese sasirarak mesela.


soles

teşekkür ederim. deneyeceğim pipisini tutturmayı.


serap06

Erkek çocuklar için küçük bir şişeye veya kavonuza çiz yaptırmak eğlenceli olabiliyor. Dışarıda veya yolculuk anında da kolaylık sağlıyor.


muratefekerem

ben oğlumun pipisini eğip tuvalet kağıdını birkaç yaprağını katlayıp onunla destekliyordum.hem pipi aşağı eğiliyor hem kağıt sıvıyı emiyor böylece dışarı taşmıyor.ben klozete oturtmaya başladıktan sonra bile böyle yaptım ama zamanla kendisi parmağıyla ittirmeye başladı.Cevaplamak için Üye ol