Mikrodalga Fırın Zararalı mıdır?

mavisu soruyor: 10

Bu konu hakkında bir fikriniz var mı? Bebeğim için kullanabilir miyim?

Teşekkürler..

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


hulya_Oyku

Manyetik dalgalar verdiği için kesinlikle zararlıdır...Bebeğiniz için kullanmayın...


selinveyavrusu

ben kullanıyorm yalnız kesınlıkle acıkta bişey ısıtmıyorum uzerını kapatıp ısıtıyorum bu şekılde zararı olmadıgını biliyorum..


mavisu

Ben de takıldım kaldım, rahatlığı nedeniyle aklımı çeliyor. Bu http://sufizmveinsan.com/arastirma/microdalga.html ve farklı yerlerde okuduklarım da kafamı karıştırdı. Burada anlatılanlara göre en çok süte ve ete zarar veriyor..


sevfurkereym

çok zararlı bi ürün.pratik kullanışlı fakat hem bebeğe hem yetişkenlere zararı büyük.doktorların çoğuda söylüyo radyosyon yayıyo die.anneler zaten fedakar bi fedakarlıkta ısıtma işi için kullanalım fırın daha iyi yada kısık ateşte ocakta.ben almadım almayıda düşünmüyorum.zaten sağlığımızı tehdit eden bi sürü şey hayatta bide evimize bomba koymayalım bile bile bence:))


selinveyavrusu

sonuçta kullanmayı bildikten sonra zararı olmayacagını dusunuyorum..tabıkıde hersey ıcın kullanmak yanlış..fakat sıkıca kapatılmıs kaplarda cok acıl ve bazı besınler için kullanılabılır.hala üretimde olan ve bukadar ragbet gören bir ürün sakıncalı olsa uretımı durdurulurdu. ben böyle düşünüyorummmsevfurkereym

alkol sigara uyuşturucular silahlar sağlığımıza zararlı plastikler ve buna benzer  bir sürü şey bunlarda sağlığa zararlı kullanmayın die uyarıyolarda üretimi durduruluyomu???hayır çünkü rağbet görüyo üretenler para kazanıyo.hal böyleyken üretimi devam ediyo die bi ürünü kendisine ve ailesine zararı olduğunu bile bile kullanmaya devam ederse insanlar kendi bilir elbet!!!bile bile  lades!!!!


alkan

bebeğinizi mikrodalga fırın çalışırken karşısında bekletmediğiniz sürece, mikrodalga kullanarak ısıtılmış/pişirilmiş gıdalar sağlıklıdır. ya da daha doğru bir ifade ile mikrodalga ile ısıtmanın diğer yöntemlerle ısıtmaktan bir farkı yoktur.


elajan

Zararli oldugunu dusunuyorum ve kullanmiyorum.selinveyavrusu

alkan fikirlerine katılıyorum..kullanım seklı doğru oldugu takdırde sakıncası yok..abartıp herseyı mıkrodalgada ısıtmak gereksız ve yanlış kabul edıyorum.ben dondurucudan cıkmıs etimi mıkrodalgada  cözüyorum mesela.. bu tarz seyler ıcın ideal.


elajan

Ekteki makalede de dedigi gibi belki de en iyisi annelik icgudunuzle haraket etmeniz. Yani icinizden nasil geliyorsa oyle yapin  :)))
Benim icimden kullanmak gelmiyor mesela ama bu konuda yuzde yuz kanit bulmak zor sanirim.

http://www.health-science.com/microwave_hazards.htmlCevaplamak için Üye ol