8 aylık bebek sünnet

damlache soruyor: 7

 

 uzay dogdugunda sünnet etmediler, kan degerleri dusuk dediler ve bir sekilde 8 ay gecti hala sünnet olamadı... Şimdi de emeklemeye başladı... sünnet ettirmek için geç mi kaldım; anadolu yakasında önerebileceginiz doktor var mı?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


fadimekerem

yoo bizimkide emekliyor,emeklemenin bir zararı olmuyorda ayağa kalkıyorsa o problem,her an gözün hatta elin üstünde olacak,benim oğlum 9 aylık,biz 6 gün önce sünnet ettirdik,bugun baya iyileşmiş,2 güne yürütece biner inşalalh.bence hemen ettir,gün geçtikçe daha zor olacak.


arseli

Bizde haftaya sünnet ettireceğiz..Sıcaklar gelmeden yaptıralım diye düşündük..Umarım çok zor olmaz..


sewdabirden

3. aya girdik ama bi türlü cesaret edemiyoruz:(


arseli

Ben 1 haftalıkken gözümü kararttım yaptıracaktım...Doktorla görüştük...Ama çevre faktörler engel oldu..Çok kızıyorum şimdi kendime müdahale ettirmeseydim keşke...


haticebaran

bende oglumu 7 aylıkken sünnet ettirdim idrarını yapamıyordu çok kötü olmuştu ama sünnetten sonra çok rahatladı


haticebaran

bende oglumu 7 aylıkken sünnet ettirdim idrarını yapamıyordu çok kötü olmuştu ama sünnetten sonra çok rahatladı


Tubaze

 Biz oğlumuzun sünnetini 8 günlükken yaptırdık. Doğumdan önce biraz araştırdım, ya ilk 2 ayda yada 7 yaşından sonra en sağlıklısı diyor uzmanlar. Yani ya hatırlamasın acıyı, yada bunu kaldırabilecek psikolojik erişkinliğe ulaşsın. Çocuk doktorumuzda darlık olduğunu, erken sünnetin faydalı olacağını söyleyince durmadık artık. Bizimkini bu konuda deneyimli bir genel cerrah yaptı. 3 günde dikişleri düştü ve çok hızlı iyileşti. Yapıştırma tekniğini mutlaka doktorunuza sorun, dikiş olmadan yapılıyormuş  ama Nazillide bu yöntemi duyamadık. Ama dikişli de olsa sadece bir iğne acısı duyuyor bebişler :) Uyuşturulan bölgeye müdahale sonrası ağrı kesiciye bile ihtiyaç duymadı oğlum. İdrarını çok daha rahat yaptığı için daha bir mutluydu sanki :)

 Tavsiye ediyorum hatırlamayacağı bir dönemde yaptırın ;)Cevaplamak için Üye ol