deterjansız hayat???

akarsum soruyor: 10

oğlumun alerjisi yüzünden doktor hiç bir deterjan kullanmamamı söledi çamaşırlara sabun tozu. ev temizliği arap sabunu ile yapılıyo da ya pimapenler,tuvaletler,duvarlar bunlara ne kullanıcam. 
cif yerine ne 
çamaşır suyu yerine ne kullanıcam bi bilgisi olan kullanan varmı nette biraz arştırım evde karışımlar hazırlayan tarifler varda onlar nekadar temizliyo.

elde pek yıkamam bulaşık ama bulaşık deterjanı yerine ne kullanıcam.

ayy çok zor deterjanları hayatımızdan çıkarmak nasıl başarıcam oğlumun sağlığı daha önemli tabi ama evimde pis olsun istemiyorum

mesela yarın perdeler yıkancak sabun tozu ile yıkamaya korkuyorum nası bi sonuç çıkıcak deterjansız hayatı yaşamına geçirmiş olan varsa yardım istiyorum neyi nasıl yapcam bilmiyorum

Bu soruyu cevapla


24 Cevap


akarsum

maramara bende deterjan topu almak istiyorum hangi siteden aldınız teyzem şu 90 liralıktan almış renklileri güzel yaptı beyazlarda işe yaramadı dedi

psychomom soda ne sodası çamaşır sodasımı
 
sevfurker mavi toz soda demişsin ama ben hiç öle bi soda görmedim bakmasını mı bilemedim acaba

lina teşekkürle meşe külünü deniycem

diğer amway olsun organik ürünler olsun bana mantıklı gelmedi onlarda birnevi deterjan oğlumun hiç bir kimyasalı koklamaması gerkiyo parfüm sigarakokusu herşey yasak doktorun demesine bikaç sene sonra geçicekmiş bu durum.özellikle kışın nefes almakta çok zorlanıyo.


sevfurkereym

akarsum bakmasını değilde aslında yazdığımı okumasını bilememişsin:)))) küçük mavi kutuda demişim..mavi toz soda değil.cep sodası die yazıyorya mavi küçük kutuda içme sodası.toz şeklinde satılıyo..normalde içmek için ama dr ev temizliğinde kullanabilirsiniz sirkeyle beraber demişti.bende uyguladım ve sonuç .çok güzeldi..


akarsum

calliophe buhar makinasını araştırıym kafama çok yattı. çamaşırların çokta iyi temizlendiğini söyleyemiycem ama oğlumun özellile kışın nefes alamaması bizi çok fazla üzüyor o yüzden biraz fazlada tedirgin olmuş alobilirim.

biz geniz eti diye kbb götürdük bi kaç uzman evet alınması gerek dedi daha sonra prof.dr. mehmet ali şehitoğlu na götürdük oda alerjik burun kanallarıyla alakalı geniz etinin alınması hiç bişeyi değiştirmiycek neye alerjisi olduğuna siz dikkat edip bulcaksınız dedi.bunu çocuk druna söledim ve şu deriden yapılan alrji testini yaptırsam mı dedim o da deterjan olayını falan söeldi.geçen kışın o soğukta özellikle gece yerlerde yatması nefes alabilmek, için bizi çok üzdü şimdi dikkat ediymde bari biraz daha rahat nefes alsın isitiyorum telaşım büyüzden.


akarsum

sevfurker markete gidince bakim genelde bime gidiyoruz orda yoktur heralde hiç rastlamadım marketlere sorarım artık ben hiç toz sodaya rastlamadım.belki de dikkat etmedim.


fulyaderin

bebeğinizin tabak,çatal-kaşık bardak vs.beyaz sabunla elinizde yıkamanızı öneririmmona_roza


 sirke peki çamaşırlarda koku yapmıyor mu


nesejoy

tuvaletleri camasir suyu ile temizleyip guzelce durulayabilirsiniz sanirim. direk temas veya soluma olmadigi surece sorun olmaz herhalde.

duvarlar?? gercekten bu kismi anlamadim :)

ayrica ben amway in urunlerini kullaniyorum. sagliga zararsiz urunler.


SelmaOnurEmre

Ben de asla yumuşatıcı ve bulaşık makinası parlatıcısı kullanmıyorum. Durulama suyunda alındıkları için kesinlikle kalıntı oluyor. Bulaşık makinasına ben de elma sirkesi kullanıyorum.Kesinlikle kokmuyor. Arap sabununu ben de deneyecektim ama bir arkadaşım bir müddet kullandı iyi sonuç alamadığını söyleyince vazgeçtim. Bu arada bebek bulaşıkları plastik değilse makinada yıkanmalı. Elde asla 65-70 derecede yıkayamazsınız. Ve bakteriler 60 üzeri derecede ölüyorlar. Ayrıca geçenlerde bir Tübitak yetkilisi de bebeklerinize cam biberon kullanın, bulaşık makinasında yıkayın dedi. Test yapmışlar en sağlıklı yıkama buymuş.psychomom

  sodayı metro mağazasında kıloluk almanız mümkün,hem de çok ucuz bı fıyata..içme sodası ekonomık olmaz bence,kıloluk daha ıyı.


scandinav

ALERJI SORUNU BIZDE DE OLDU..KIMYA MUHENDISIYIM. SITEME BEKLERIM:
Cevaplamak için Üye ol