Metsil hakkında..

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


azzraa

İlk önce doktora gidin bence.Benim kızımın da çok gaz problemi vardı doktorumuz biogai verdi.Sonra daha acı verici gaz problemlerinde sab simplexi 4 gün kullanıp sonra bırakmamızı biogai ye 4. aya kadar devam etmemizi söylemişti.


melihece

neo baby öneririm gaz için içeriği tamamen bitkisel


azzraa

 benim etrafımdaki arkadaşlarımın bazıları veriyor.Doktor da onu verdiyse dene.


ipekkusgoz

Acı elma yağı ile karnına masaj yapın, ayak tabanlarına sürün.Tabii slnkaa'nın dediği gibi sorunun gaz olduğundan eminseniz.Ha acı elma yağının bir zararı olmayacaktır ama asıl sorun çözülmemiş olacaktır.


Zeynep_anne

Kafanıza göre ilaç kullanmayın kesinlikle ya da başkalarının önerisi ile.Kendiniz kimyon,papatya ve rezene çayı için emziriyorsanız,Geceleri ayaklarına sıcak su torbası koyun ama çok sıcak olmasın,karnına ve ayaklarına acı elma yağı ve zeytinyağ ile masaj yapın.Bizde çok çekmiştik gazdan ama geçecek sabırlı olun :)dincelay

doyduğundan emin misiniz? benim kızlar doymadıkları zaman kesinlikle uykuya dalamazlardı misal. 2 ay bitmiş gaz probleminiz yavaş yavaş azalıyordur ama süt ihtiyacı bir parça artıyor 2 ay döneminde. 


mert_mert

ilaçla ilgili fikrim yok.fakat gaz sancısının büyükler için bile çok sıkıntılı olduğunu söyleyebilirim.benim mesela çok sorunum olur gaz ile alakalı.az olsa bile sıkıntısı inanın çok rahatsız edici.kıvrım kıvrım ediyor insanı .benim doktorum bana şekerli ılık su iç derdi işe yarardı gazın boyutuna göre.ama bebeğiniz için uygun değildir bu.fakat emin olun ufağıda büyüğüde sıkıntısı aynı gaz gazdır.ben bişe dayanamıyorum bebek için daha zor..karnını dairesel masaj ve bel bölgesini hafif pışpışlamakda bir nebze çaredir gazı hareket ettirir.yardımcı olduysam ne mutlu bana.


mert_mert

eğer gazı varsa mutlakki ayaklarını yukarı çeker acılı ağlamsından anlarsınız.cingan19

merhaba benim oğlumda da aynı sıkıntı vardı eczacım metsil ile Sam-Sipmlex ile içeriğinin aynı olduğunu söyledi ancak 7-8 gun sonra farkettim ki içerisinde paraben var:(kullanmayı bıraktık zor zamanlarda neo baby kullanıyorum içeriği doğal dereotu şurubu gibi bir şey.


ipegim

Biz uzunca süre 3 ay kadar yani sürekli sab-simplex kullandık ilk başlarda ben de çok sorun yapmıştım ilaç kullanıyorum diye ama doktorunuz önerdiyse bebeğinizin de acı çektiğini düşünüyorsanız kullanın bence, bizim gibi kullanan pek çok bebek var sonuçta..Ama emin olmamakla birlikte sanki sizinki hafif bi sancı gibi geldi yazdıklarınızdan çünkü biz ilaç vermeden kesinlikle sakinleştiremiyorduk, eğer gaz sancısı çekiyorsa kolay kolay başka şeyle aldanmazCevaplamak için Üye ol