bebekleri 7-8 aylık olan anneler.bebekleriniz günde kaç öğün ek gıda alıyorlar?

ladyofwords soruyor: 6

benim bebeğim 7.5 aylık.anne sütü ve ek gıda alıyor. gün içinde ort 2-3 kez,geceleri ise ort 3 kez emziriyorum. bebeğime günde en fazla 3 öğün yedirebiliyorum. bu 3 öğünün bir öğünü benim zorumla, 2sini ise kendisi isteyerek  iştahla yiyor. sabahları sanırım gece fazla emdiği için hiç aç olmuyor. çok severek yediği şeyleri bile reddediyor.
ben sanırım emzirme ve ek gıda arasındaki dengeyi kurmakta zorlanıyorum.  hem sütümün azalmaması, hem de öğün sayısını en azından  4'e çıkartmak için ne yapabilirim.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ozgu_naz

kahvaltı, öğlen etli sebze yoğurt, akşam meyve yoğurt. başından beri bu şekilde devam ediyoruz. arada hep emiyor


ladyofwords

ben de demir meselesi yüzünden neyi neyle vereceğimi şaşırdım valla.öğün sayısını arttırmak istememin bir nedeni de bu :) yok emdi, yok yoğurt yedi, yok peynir yedi diye diye demir damlasını, pekmezi ne zaman vereceğimi şaşırıyorum :))


esrabektas

bizimki gece hep emmek istiyor mama dediğiniz gibi tadıyor sanki ancak çok acıkırsa bir akseyi yiyor buaralar özellikle akşam mamalarını yemiyor süt emiyor yatıyor gece sık sık kalkıyor kan damlası ve dvit3ü birini sabah birini akşam veriyorum aynı anda olmazmış bir de vitamine başlıycam herkes veriyormuş


cinars_mom

Ladyofwords, bizde de durum seninki gibi. Üstelik 1 ocakta 9 aylık olduk.ben ilk 6 ay sadece anne sütü verdim,sonrasında da ek gıdaya geçtim.mama hiç vermedim,hala da vermiyorum.oğluma sabah bişeyşer yedirmek neredeyse imkansız.resmen ağzını kilitliyor ama aynı yiyeceği öğlen yada akşam yiyebiliyor.sorunsuz yediği tek şey yoğurt...her gün 150-200 gr.yiyor.pütürlü yeme sorunu yok,parça et,tavuk,balık verince kuş gibi ağzını açıyor :) ama bugün dolu 1 kase yediği yiyeceği yarın reddedebiliyor.kısaca yemeğin ne olacağına da zamanına da beyimiz karar veriyor.ben de emzirme ve ek gıdayı dengelemek konusunda başarısız olduğumu düşünüyordum fakat oğlumun boyu 80 cm,kilosu da 10.9, doktorumun dediğine göre bütün değerlerimiz gayet iyiymiş..artık kafama takmıyorum.yemiyor mu sabah ,yemesin.her çocuk bir değil sonuçta.belki senin de sütün doyurucu geliyordur,bebeğin sabahları tok uyanıyordur.gün içinde de ara öğün olarak ( 3 kez demişsin ) süt ile doyuyordur ve de 4. öğüne gerek duymuyordur.bebeğinin boyu uzuyor ve kg kaybetmiyorsa hiç dert etme bence.bu arada et ile yoğurdu bir arada vermiyorum,1 gün yumurta 1 gün penir veriyorum.demir damlası da kullanmıyorum .


mona_roza

ben günde 3 öğün verioyum bi sebze püresi, yoğurt, meyve şeklinde saatlerine çok takılmıyorum aşağı yukarı tutturuyorum. sonuçta başka işlerimde oluyo fazla dakik olmayı doğru bulmuyorum.


mona_roza

ben günde 3 öğün verioyum bi sebze püresi, yoğurt, meyve şeklinde saatlerine çok takılmıyorum aşağı yukarı tutturuyorum. sonuçta başka işlerimde oluyo fazla dakik olmayı doğru bulmuyorum.Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Mama yememe 0

Uykuya dalma problemi 11

Memede uyumak 4

eysanada_2901
Son: ayazlali,

2ay 10 gunluk bebek 12

berilimmmm
Son: Berilimmmm,