Hamilelikte bebek hareketleri

nebile_1 soruyor: 8

mrb ben 20 haftalık hamileyim ve ilk hamileliğim 18 haftalıkken bebeğimin hareketlerini hissetmeye başladım ama son 2 gündür bebeğimin hareketlerini hissedemiyorum inş normaldir diye telaş etmiyorum ama yinede tecrübeli arkadaşlara sormak istiyorum normal mi ?acaba 2 gündür hissetmemem cvp veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler :) 

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


turkuazz

doktoruna bir danış,ne olur ne olmaz..çok zaman geçti hatırlayamıyorum ,öyle aralar oluyor muydu<??


Kozzy

tatlı veya cıkolatalı bır seyler yıyın ve aynı zamanda karnınız tok olsun.

sol tarafınıza yattıgınızda veya sırt ustu yattıgınızda hıssetme ıhtımalınız cok yuksek.

bence bugun de hıssedemezsenız eger mutlaka doktora gıdın ve ultrasonda baktırın derım.

ama sırf bu nedenden dolayı su anda kendınızı sakın strese sokmayın. Allah'ın ıznıyle hıc bır sey olmaz ..


mert_mert

20 haftalık için daha çok ufak.ben ilk gebeliğimdede 19 20 de hissetmiştim ama öle hergün her saat değil belki günde 1 kez veya 2 günde bir.çünkü daha kasları tam gelişmedi bana normal geldi.fakat çok kafanıza takıyorsanız dr görüşün .


cingan19

daha çok minik bende 20 hafalık hamileyken 2 gün hissetmedim  çok üzülmüştüm dayanamadım akşam ağladım hatta eşim de üzüldü çok yanıma geldi elini karnıma koydu üzülme o burda çok iyi dedi aradan biraz zaman geçti eşim elini çekmeden bize ilk belirgin tekmesini attı.demem o ki hiç üzme kendini tabi aklına takılan bir şey varsa doktorunla iletişim kur ama henüz ufacık 30 lu haftalarda varlıgını sürekli ispatlayacak sana.biraz zaman sadece.butterfly2

şuan daha küçük olduğu için bazen hissetmemen normal.İlerleyen günlerde kesinlikle daha çok hissediceksin. Bende bazen endişe duymadım değil ama doktorum normal olduğunu daha küçük olduğnu soylemşti. Şimdi ise çok sık hissediyorum. Özellikle yüksek seslere çok tepki veriyo :) Korkulucak bişey olduğunu sanmıyorum cunku bı cogumuz yasıyo aynı seyı ama eğer endişe ediyosan doktorunla gorusmenı tavsıye ederım.


depresyon

bende 20. haftadayım suan geçen hafta bir hafta boyunca bebeğimin hareketlerini hiç hissetmiyordum çok panik oldum son zamanlarda kendimi doktorda buldum ama bir sıkıntı olmadıgını bir belirti olmadıgı müddetçe sıkıntı olmayacagını açıkladı. birde bebeğin anne karnında psikolojisi bozuluyormus anne kendini çok yrodugunda veya mutsuz oldugunda bebek küsebiliyormuş.. o yüzden siz kendi keyfinize bakın rahat olun bir sıkıntı yoktur şimdi çok güzel hissediyorum bir haftalık stresten sonra:)


ketrin

gün içinde çalışıyor ve hareketliyseniz hissedemeyebilirsiniz. ben öğlen işyerimdeyken telaşdan hiç hissedemezdim ama akşam uzadığımda mutlaka hissederdim. Birde karnım tok olduğunda. Ayrıca hareket etme saatleri değişebiliyor. bazen sadece geceleri hareket eder sonra uykuya geçerdi:)))


nebile_1

çok teşekür ederim herkese ayrıca bebeğimin hareketlerini yine hissedebiliyorum çok mutlu oldum.......


Cevaplamak için Üye ol