7. ayda degisen duzen

selencem soruyor: 4

Merhabalar, oglum 2 gun once 7. ayini doldurdu. Alt iki disi 4.5 aylikken cok sorun olmadan cikmisti. Bu aralar ust disler gelmeye calisiyor, surekli bir mizmizlanmadir gidiyor. Uyku duzeni de degisti. Gunduz 2 saatte bir yarim saat uyurken simdi aralarini uzatmaya calisiyor. Tabi uyumadigi sureler mizildaniyor ve hatta agliyor. Son 3 aydir pek aglamayan bir bebekti, cok mutluydu. Ama simdi surekli aglama moduna geciyor. Istedigi olmadigi anda, yani yatarken, yuzukoyun dururken ve otururken ayaga kaldirilmak icin hemen aglamaya basliyor. Ne yapacagimi sasirdim. Tum duzenimiz bozuldu. Simdi ben aglatmamak icin her agladiginda kucagima aliyorum. Ama icimden bir ses buna alismaya basladigini ve hatta bunu kullandigini soyluyor. Babasi aglatmaya cok karsi, ben de bayilmiyorum tabi ki. Acaba bu bir donem mi, kendiliginden duzelir mi? Yoksa ne yapmak lazim. Bu tur bir durum yasamis anneler tecrubelerini paylasirsa cok sevinirim.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


daghanihal

üst dişler beyne yakın olduğu için daha fazla sancılı olur demişti doktorumuz onlarda bu agrıdan ne yapacaklarını sapıtıorlar izimkiside böyle olmustu bence kucaga alışmaz..onların bu dönemde daha fazla ilgiye ihtiyacı war bence  sıkıntısız ağrısız günler dilerim


ozgeozc

Biz de aynı dönemden geçtik, diş sancısının yanı sıra artık etrafı algılamaya başladıkları ve farkındalıklarının arttığı bir dönem olduğu için ayağa kalkmak, daha fazla etrafı görmek ve ilgi sayesinde keşfetmek istiyor da olabilirler..emeklemeye başlayınca bu açıdan biraz daha rahatlayacaksınız, onu söyleyebilirim:)


baslan

Merhaba Benim oğlum da 7 buçuk aylık ve alt dişleri 4 buçuk aylikken çıktı. 7. Ayında üstten 4 disi aynı anda çıktı. Uyku düzeni degisimi bizde de var. Sanırım dis ile ilgili değil. Büyüdükleri için cevre ile daha çok ilgilenmekten uyumak istemiyorlar artık :)


selencem

Hmmm olabilir. Emekleme calismalarindan, yerde olmaktan nefret eden oglum uyumamak icin yatakta gozu kapali emekler pozisyona geciyor. Zaten yatirinca direk agliyor. Sanki bizden ayrilmak istemiyor. Iki gundur yatagina oturtup once oyuncakla oynatip sonra caktirmadan elinde oyuncakla yatar pozisyona getiriyorum. O halde emzik ve uyku yastigina gecis yaptiriyorum. Her seferinde ise yaramiyor ama gecen haftaya gore daha az aglayarak yatiyor.Cevaplamak için Üye ol