16 aylık uçak yolculuğu

ozguranne soruyor: 7

Yarın uçakla yolculuk yapacağız. Bugüne kadar iniş ve kalkışta emzirdim ama yarın yapmasam da onun yerine su versem diye düşünüyorum. Biberon, emzik olayımız yok. Su içmek kulak tıkanıklığını önler mi? İlla emzirmeli mi?


Bir de ilk kez ikimiz başbaşa gidiyoruz, öneriler? (thy)

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


YesilAnne

Ben bu emzirme olayını hiç bilmiyordum. 5 aylıkken 2 kez uçak yolculuğu yaptık.  Öğrenince çok üzülmüştüm. Doktora sorduğumda kontrol etti birşey yok demişti. Suyu bardaktan içmesi işe yarar mı acaba, sanki bişileri vakumlaması gerek dimi?


Zelal_

Önemli olan yutkunma hareketi, bardaktan su içse de olur birşey farketmez... Şimdiden iyi yolculuklar...


esraozlem

Su içmek yeterli olur ozguranne sanki, bir de kendileri de farkediyorlar diye düşünüyorum, Ada geviş getirir gibi hareketler yapıyordu iniş ve kalkışlarda mesela.


Damla

Eğer kendisi becerebilse yutkunarak kulağını açsa bile yeter. Biz sakız vermeye başladıktan itibaren sakız veriyoruz. Pipetle meyve suyu falan da olabilir.


elvan

14 aylıkken yaptık son yolculuğumuzu. öncesinde emzirmiştim hep.... işe yaramıştı. 14 aylıkken artık büyüdüğü için emzirmek istemedim, kalabalıktı da uçak. kalkarken su verdim. muz verdim, yolculuk sırasında da ayran verdim. inerken çok sıkıldı, hiçbirşey almak istemedi. meyve suyunu çok sevmesine rağmen içiremedim bir türlü. ne yaptıysam kar etmedi, ağladı durdu... önemli olan yutkunması. sevdiği bir içeceği, yiyeceği verebilirsin.

biz de hep kızımla ikimiz seyahat ettik... bebek arabası mutlaka olmalı diyorum. tek valiz (epeyce büyük), bebek arabası, duha'nın çantası, fotoğraf makinesi çantası birlikte seyahat ettik :)) puseti olunca ufak tefek parçayı da pusete yükledim, kolay oldu diyemem, zordu ama eşyaları taşımakta çok da zorlanmadım. genelde kapıdan geçerken zor oluyor, bebeği görevli polise emanet etmek zorunda kalıyorsunuz siz eşyalarla uğraşırken...


cansu_ayan

biz de ilk defa uçak yolculuğu yapacağız arkadaşlar,kızım da kendimde...
uçakta yanımıza alacağımız çanta sayısı kaç olmalı en fazla,bir kısıtlama söz konusu mu?
şimdiden teşekkürler


Zelal_

Uçacağınız havayoluna göre değişiklik gösterebilir ama genelde bebekli yolculara karşı oldukça olumlu yaklaşıyorlar...Cevaplamak için Üye ol