demir damlası

veysel soruyor: 4

mrb arkadaşlar  bu siteye yeni üye oldum.benim sorunum demir damlalarıyla ilgili ve kafamı çok karıştırıyor.sırf bunun için üç ayrı doktora gittim ve hepsi demir damlasını destekliyor ama diğer yandan çok güvendiğim bir doktor kadir tuğcu ise asla demir eksikliği tanısı konmadan demir damlası vermeyin diyor..ayrıca multitabs ve fluor kullanıyorum bebeğim sekiz aylık.sizlerin bilginizden ve tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. 

Bu soruyu cevapla


24 Cevap


MelekAnne

Özlem İstanbul Anadolu yakasında oturuyorum. Bende çocuk hematolojisi uzmanı arıyorum. Babasında var büyük ihtimal, babasına hemoglobin elektroforezi yaptırmadık fakat onun da kan değerleri normalden düşüktür. Babaannesinde de var. Yani ordan geçmiş durumda. Babaanne Giritten gelme zaten. O tarafta da çok oluyormuş. Bende ikisinin ayrımını anlamaya çalışıyorum. Bu yüzden uzmanına götürmem gerekiyor. Doktor tavsiye edebilir misiniz?
Tşk


ozlemada7

Ben izmirde oturuyorum,ist.da doktor bilemiyorum,ama iyi bi doktor bulursunuz umarim,zaten telas edecek jlbi durum yok,sonucta hastalik degil bu,sizde merak etmeyin bence,bende kizimda olma ihtimali var diye demir ilaci vermek istemiyorum acikcasi,ama bir yasindan once talasemi tahlili yappilamiyyormus,demir eksikligi var gorunuyor,bir yasini bekliyorum tahlil icin ben de


MelekAnne

ferplex demir ilacı ve cocuk doktorumuz verdı. demır de normalın altında cıktıgı ıcın bılemedım. aslında 2 gundur basladık bıle. Gunde 1 tane ıcıyor ve 40 gun boyunca ıcmesı gerekıyormus. hem demır alt sınırda hemde talasemı tasıyıcı olunca kararısz kaldım soyledıklerınızden sonra.
tesekkurler ıyı bır doktor bulup Cumartesı goturecegım bakalım


ozlemada7

Dedigim gibi ben yillarca ictim,kirk gun diye baslayip,demir seviyem hic artmadi,en iyisi su an vermeyin,doktordan sonra gerekirse kullanin derim ben,yine de karar sizin tabiki
Cevaplamak için Üye ol