bebeğim kaşığıda biberonuda memeye tercih mi edecek?

eslem_ soruyor: 2

slm benim 4,5 aylık kızım var hata edip sütüm yetmiyo diye biberon verdim.1 aydır vazgeçiremiyorum bütün gün açkalsada emmiyor artık sütüm iyice azaldı.lütfen ne yapmalıyım bana yardımcı olun.gece emiyordu uykuda onuda bıraktı ,artık çok üzgünüm keşke biberon vermeseydim:(((ama artık çok mu geç kaldım???biberondan nasıl vazgeçirebilirim .kaşıkla veriyorum ama yinede emmiyor ve emsede sütüm azalmış ne yapmalıyım!?lütfen cevap yazarmısınız?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


nesejoy

eger illa memenizi almiyorsa sagip biberonla verebilirsiniz. bir de biberon un deligi en kucuk olanini alabilirsiniz. hatta Madela nin filan anne memesi gibi az akitan biberonlari var. onlari deneyebilirsiniz.


taburcu

Medela SNS diye bir ürün var. Kıznın bıberonla mama alıyor anladığım kadarıyla. Mamayı medela SNS'nin içine koyuyorsun. Tüpün ucunu göğsüne yapıştırıyorsun. Böylece memeni emerken istediği hızda mamasını almış oluyor. Hem göğüs çalışıyor anne sütü üretimi için hemde onun biberonda elde ettiği hızlı akışı sağlamış oluyorsun. Bunu dene bakalım. Bu arada göğsünü düzneli olarak sağ lütfen. Sağdığını biberonla değil medela SNS ile ver bir süre biberonu hiç kullanmadan bunu dene.Cevaplamak için Üye ol