ÇOCUĞU HAVALE GEÇİREN VARMI ?

selmay soruyor: 10

2 DEFA ATEŞLİ HAVALE GEÇİRDİK DALMALAR KALDI AMA EPİLEPSİ DALMASI DEĞİL DEDİLER BÖĞLE HAVALE GEÇİRİP GÖZ DALMASI OLAN VARMI?

Bu soruyu cevapla


24 Cevap


Taita

merhabalar
benim kızım 2 yaşını geçti.
ilk havalesi 1,5 diğeri 2 yaşındayken oldu. her ikisi de ateşli havale idi. her ikisinde de 1 er gün hastanede kaldık önlem amaçlı. serum takıldı testler yapıldı. siz zaten biliyorsunuz bunu.
bizde geride hiçbir iz kalmadı çok şükür. yani dalmalar yok. zaten çok da iyi anlamadım. ne kadar dalma ve neye dalma?


selmay

TEŞK. GÖZ DALMASI OLUYOR. 15-20 SANİYE KADAR GÖZLERİ DALIYOR. AMA GÖZLERİ DALARKEN OYUN OYNUYOR YADA BANA CEVAP VERİYOR.

DOKTORLAR NE KADAR ATEŞLİ HAVALEDEN BİR ŞEY OLMAZ DESELERDE KALICI SORUNLAR OLAN KİŞİLER BİLİYORUM.

3 NOROLOG GÖRDÜ NORMAL DEDİ ÖNEMLİ DEĞİL. ÇOK KARŞILAŞIYORLAR TABİ BU DURUMLARLA BİZ İLK KARŞILAŞIYORUZ VE HALA ETKİSİNDEN KURTULAMADIK.


selmay

BİRDE KIZINIZDA RİSKLERDEN BAHSETTİLERMİ BİZE MESELA TEKRAR HAVALE GEÇİRİR DİYEREK DİAZEM DESİTİN İLAÇ VERDİLER ATEŞE 6 YAŞA KADAR DİKKAT ETMMEMİZ GEREKTİĞİNİ VE 7 DAK KADAN FAZLA SÜRERSE KALICI OLABİLECEĞİNİ.

BİR SÜRÜ ŞEY SÖYLEDİLER


selmay

NİLOS ÇOK TŞK EDERİM. SİTEYE HEMEN GİRİŞ YAPTIM. GERÇİ DOKTORLARADA İNANAMAZ OLDUM ÖZELLİKLE BU SİTEYE KAYIT OLMAMIN SEBEBİ GERÇEKTEN YAŞAYAN VARMI. DEDİĞİM GİBİ BENİM KIZIM İSTANBULDAKİ EN İYİ ÖZEL HASTANELERDEN BİRİNDE YATTI İKİ HAVALESİNDEDE . ARAŞTIRDIĞIMIZ EN İYİ 3 NOROLOG 3 DE PROF GÖRDÜ HERKEZİN GÖRÜŞÜ FARKLI. BUDA BENCE TIPDAKİ EKSİKLİKLERİ GÖSTERİYOR. TEK DOĞRU OLMASI GEREKİR BENCE HEPSİ AYNI ŞEYİ SÖYLEMESİ GEREKİR. NEYSE İŞTE HASTAYI DÜŞÜNEN ÇOK YOK. ANCA BAŞINA GELEN ANLAR


Taita

hmm bizde dalma olayı yok ama anlattığınız kadarıyla havale sebebiyle kalan bir şey olduğunu düşünmüyorum..

biz eeg çektiremedik ne yazık ki. kızımız bir türlü uyumadı, ilaçtan etkilenmedi açıkçası.

risk hususunda şunu söyleyebilirim. tekrarladıkça tekrarlama riski artıyor bunu biliyorum. biz ikinci havaleyi geçirdiğimiz için üçüncü havaleyi geçirme riskimiz daha fazla :(

bir de kızımızın havale sebebi bademcik+geniz etiymiş onu öğrendik. 3 yaşına girince aldıracağız inş.Taita

diazem bizde de var. zaten bizde ilk havaleden sonra vermişlerdi. ikinci havaleyi geçirirken babası görmüş ve hemen müdahale etmiş diazem vermiş. takriben 1-2 dak. sürmüş ikinci havalesi.
şimdi çantalarımızda yatağımızın başında diazem bulunduruyoruz her ihtimale karşı.


selmay

SAHRA SİZEDE GEÇMİŞ OLSUN ÇOK. BİZ 3 TANE EGG ÇEKTİRDİK. BİRİSİ İSTANBULDAKİ EN İYİ ÖZEL HASTANESİNDE DİĞERİ CERRAHPAŞADA BİRDE ÖZEL MUAYENEDE AMA EGG SONUÇLARI TEMİZ HİÇ BİR ŞEY ÇIKMADI. BEYİN TOMOGRAFİSİ ÇEKİLDİ ODA TEMİZ ÇIKTI. BEN BİRAZ FAZLA DETAYCIYIM HERHALDE ONDAN KAYNAKLANIYOR.

AMA İŞTE KADERİN ÖNÜNE GEÇİLMEZ BUNUDA BİLİYORUM.

BİRDE BİR TANIDIK 15 AYLIKKEN GEÇİRİLEN ATEŞLİ HAVELEDEN SONRA PROBLEMLİ KALMASI BENİM ENDİŞELERİMİ DAHA ÇOK ARTTIRIYOR.

DOKTORLARA GÖRE HERŞEY NORMAL HAVALEYİDE ÖNEMSEMEYİN ÇOK SORUN DEĞİL. DEDİĞİM GİBİ YAŞAYAN BİRLİR 15 AYLIK BEBEKTE HAVALE GEÇİRİYOR VE TAM 15 DAK SÜRÜYOR AYILMASI İLK OLUNCA TABİ AİLE DİAZEM DESİTİN FİLAN NERDEN BİLSİN SONUCUNDA BİZİM BAŞIMIZA GELMESE BİZDE BİLMİYORDUK.ÇOCUK SORUNLU BİR ÇOCUK. 

RABBİM HERKEZİN EVLADINA SAĞLIK VERSİN


selmay

SAHRA BİR DE BİR ŞEY DAHA SORMAK İSTİYORUM. EGG Yİ İLAÇ VEREREK Mİ ÇEKMEK İSTEDİLER.julyasia

selmay benim kızım havale geçirmedi ama aynı göz dalmaları bizde de var.

göz doktoruna götürdük çok üstünde durmadı. ama gözünde aynı zamanda kayma da var.
belki başka sebepten gözleri dalıyor olabilir. 
kızımda anlattığınız gibi oyun oynarken dalıyor. aynı zamanda bize tepkide veriyor. biz büyükler de bile oluyor bu dalmalar. bütün tetkikler yapılmış birşey çıkmamışsa bence de bir problem yoktur. 

sağlıkla kalın..


selmay

asyaslı tşk ilginize günde kaç defa dalıyor kızınız benim kızım günde 20-30 defa dalıyor göz doktoru olarak 2 doktor gördü bir yeditepede bir doktor birde bu konuda üstad murat karaçorlu .
 evet benim gözümde dalıyor ama günde 2 defa olur 3 defa olur .

acaba doktorların üzerinde durmadığı bir noktamı var diyorum.

kızımdan sonra çok araştırmacı oldum öğle şeyler duydumki doktor hatası olan çok şoklar yaşadım. ne kadar ünlü doktorlar hani en iyisi diye götürülenler ama sonradan farkılı olaylar çıkanlar.

inşallah bir şey yok tur diyelim.Cevaplamak için Üye ol