Hamilelikte idrar yolu enfeksiyonu,hippurin antibiyotik kullanan var mı

matissedeniz soruyor: 9

arkadaşlar hamileyken idrar yolu enfeksiyonu geçiren ve hippurin diye bir antibiyotik kullanan var mı?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


ayca07

Benim arkadaşım hamileyken idrar yolları enfeksiyonu geçirmişti ve doktoru ona kızılcık suyu tavsiye etti...4.5 yıl önce İstanbul'da ne dolaşmıştım kızılcık suyu bulucam da izmite göndericem diye :)

Ama arkadaşım faydasını gördüm demişti bilginize...


gurur_um

bende hamileliğimin 3. ayında idrar yolu enfeksiyonu geçirdim. çok kötüydü. her akşam acildeydim. ve doktor sadece adını hatırlamıyorum ama suda eriyen bir antibiyotik vermişti. fakat hiçbir işe yaramamıştı. sancıdan ve ağrıdan günlerce ağladım. acile gittiğimde doktorlar bana üzülüyordu. maydanoz suyunun iyi geldiğini söylediler ama doktorum tavsiye atmedi. rahim hareketlerini hızlandırdığı için ama herkesden gizli onu bile içtim.en son doktorum vajinaya sürülen bir krem verdi ve geçti. fakat çok zor birşey ben çok ağır atlattım. Allah yardımcınız oldun.

 


tubavekizlari

ben ikincide iki kez hastanede yatmak ve damardan antibiyotik almak durumunda kaldım. maydanoz suyu önermediler, piyeloseptil diye bi ilaç vemişti dr. bol bol su içmek gerekiyor, ilaçları kullanmak birde, çok zor, dikkatli olmakta fayda var, sık sık çamaşır değiştirmek, tuvaleti daha sık temizlemek, eğer devam ediyorsanız bir süre cinsel ilişkiden kaçınmak filan gibi önlemlere dikkat etmek gerekiyor.


psychomom

hamıleyken de oldum bi süre,ama çok enfeksıyon olmadıgı için bol suyla geçirdik.


Şimdi oldugumda bol lımon suyu içiyorum,C vitamını idrarı aside ettıgı için enfeksıyonu yok edıyormuş,burdan doktor bı arkadaş da destekledı bunu,istersenız deneyın,lımon suyunu ılık suya koyup için,iyi gelıyo gerçekten.

İdrarı çoğaltıcak,böbreklerı çalıştırıcak bira,malt içeceği gibi şeyler de işe yarayabılır,ama tabı çok ilerlemeden bunları yapmak lazım..

Son oldugum hastalık  baya fenaydı,ağrı fılan da vardı,bol sıvı ve lımonla geçti.nilinmasali

Kullandıgım ilacın adını hatırlayamıyorum ama 35. haftanın basında cok şiddetli bi şekilde gecirdim erken doğum riski yüzünden 1 hafta hastanede yatarak tedavi gördüm sonrasında doğuma kadar hiç kilo almadı bebeğim,hayatım boyunca kullandıgım toplam ilaç miktarıyla es deger sayılabilecek kadar ilaç kullandım :( ama doğum sonrasında ikimizde bi sıkıntı yasamadık


ilknurk

ben 31 haftalık hamileyken iye geçirdim tek kullanımlık bir toz vardı onu kullandım geçmedi başka bir hap kullandım geçmedi en sonunda 3-4 gün hastanede yattım ve serumla tedavi oldum sonrasında hiç sıkıntı çekmedim ama malesef ilaçların adını hatırlamıyorum.
çok geçmiş olsun


matissedeniz

teşekkür ederim herkese


TATLI_CADI

gebelik kategorisi C.yani kullanılması çok gerekliyse kullanılıyor gebede.onu yerine kullanılabilecek daha güvenli ilaçlar var.dr'unuz mutlaka kültür,antibiyogram yapmıştır,daha uygun seçenekler vardır diye düşünüyorum


meralp19

aynı sorunu ben 9 uncu ayda yaşdım antibiyotk kullandım adını hatırlamıyorum geçmedi doğuma yakındı sezeryanla doğum yaptım ve oğlum doğduğunda onunda tahlillerinda idrar yolu enfeksiyonu çıktı bide sarılık vardı  ilk 2 gün küvezde kaldı bi hafta boyunca antibiyotik tedavisi gördü ço zor geçti o günler ALLAH tekrar ne bana nede başkasına aynı şeyi yaşatmasın


Cevaplamak için Üye ol