Göğüs Ucu Kremi

dtkeremm soruyor: 8

Sitedeki tavsiyeler yararlanarak lansinoh marka çatlak önleyici krem aldım. 35+2 günlük hamileyim. doğumdan ne kadar önce kremi kullanmaya başlamam lazım? birde kremin buzdolabında saklanmasına dair birşeyler duydum.ama içeriğinde yazmıyor. siz nasıl muhafaza ediyorsunuz acaba?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


Alef

Bence doğumdan önce göğüslerinize pek ellesmeyin ziraa dogumu erkenden başlatmaya sebebiyet verebilirsiniz. Zaten o krem emzirdikten sonra sürülmesi gereken bir krem siz ise henüz emzirmiyorsunuz.


monchichi

Ben doğumdan iki ay önce kullanmaya başlamıştım ama çok düzenli değil. Son bir ay daha düzenli kullandım. Buzdolabında saklamadım, normal oda sıcaklığında tuttum. Zaten yazın sıcağında bile çok yoğun bir krem. Onun için göğüs ucunuza sürmeden önce bir tutam kremi iki parmağınızın arasında ovalayarak yumuşatmanız gerekiyor.


CokBilmis

Göğüs ucunuza dakikalar boyu masaj yapmaya niyetiniz yoksa, bence hemen başlayın kullanmaya. Ben de rahim kasılmalarını tetikler diye kullanmamıştım, 42. haftada bebek doğmadığı için sezeryana girdim. Göğüs ucu çatlaklarım da oldu. Keşke kullansaymışım.

İkinci hamileliğimin başından itibaren göğüs uçlarımı yağlayacağım bol bol.


burcuveduru

hastanedeki hemşireler doğum öncesi eğitimlerde 38. haftadan sonra doğumun gerçekleşmesinin bir sıkıntı yaratmayacağını, bu nedenle 38. haftadan itibaren başlanabileceğini söylemişlerdi. ama bana da o kadar da uzun masajla yapılmadığı sürece daha öncesinde de çok sorun olmaz gibi geliyo...Annegozuyle

ben masaj yapmadan başlamıştım sürmeye doğumdan birkaç hafta önce. ama ilk hamileliğimde yine de çatlak oldu. lansinoh iyi geldi. hem de yıkanmadığı için pratik. ikincide gerek kalmadı. ama ne yaparsanız yapın çatlarsa bol acılı birkaç hafta geçirmek gerek. emzirmek kesin ve tek çözüm. kremler yardımcı faktör. sonrasında acıya değiyor kesinlikle:)


yie

bence şimdiden başlamaya gerek yok; emzirdikten sonra sürersiniz..bir de anne sütü de iyi geliyor çatlaklara, bir yandan sütünüzü de sürerseniz çabucak iyileşir..bu arada çatlak olmaması için en önemli faktör bebeğin doğru şekilde emmesi; sadece ucunu değil, ağzını kocaman açarak tüm o koyu bölgeyi ağzına almasını sağlayın..şimdiden keyifli emzirmeler dilerim :))


atb

ben doğumdan iki ay önce başladım, her gün, tabii masaj yapmadan korkarak değdirerek sürdüm. işe yaradı mı? hayır :) belki sizde yarar.
ama bende çok çatlak oldu, kanama oldu vb.
kesin çözüm anne sütü bence. emzirdikten sonra ucu sütle kaplayın.
lansinoh gerçekten güzel bir ürün, işe yaramadığını düşünmeme rağmen sürekli kullandım, kullanmayınca daha kötü oluyor.
sonra ikinci ay bitince yaralar da bittiler.


dtkeremm

Tüm cevaplar için tşk ederim..


Cevaplamak için Üye ol