Kayınvalidemden nefret ediyorum

lenale soruyor: 10

Merhaba herkese,

İçinden bir türlü çıkamadığım büyük bir sorunum var. Nerden başladam bilemiyorum. Eşimle daha flört ediyorken başladı kv ile sıkıntılar ama dikkate almadım. Sonra nişanlandık ve devam etti. En sonunda evlendik ve her ay en az bir kere evine gittiğimizde bizi küçük çocuk gibi azarlar ve ağzıyla döverdi. Egeli olduğum ve ailemden aldığım eğitim itibariyle hiç ses çıkarmazdım eşimi (37yaşında) azarlamasına. Çok oturmazdık bu sebeple ve ben her eve geldiğimizde ağlardım içime sindiremediğim için. Evimizi yönetmek istiyor ve ben müsade etmediğim için çıkıyordu bu sıkıntılar.

Sonra ben hamile kaldım. Gurbetteyim ve evde yalnızım. Yoğun mide bulantıları 5 ay sürdü. Benle hiç ilgilenmedi. Evleneli 8 ay olmuş ve bir kere bile evimize gelmemişti. Davet etmezseniz gelmem diyordu. Eşime dedim ki pazar günü davet et gelsin artık. Pazar sabah 8den akşam 4e kadar mutfaktan çıkmadı eşim. Yemek kokusuna dayanamadığım için yemekleri eşim yaptı. 5de annesi aradı. Eşim gelip gelmediğini sordu. Gelmiyormuş. 5 çeşit yemek yaptım neden gelmiyorsun sorusuna annesi şöyle cevap vermiş" 5 değil 15 çeşit yemek de yapsan gelip beni almadığın sürece gelmem!!" Eşim kızdı ve gitmedi haklı olarak. Bende mum yakıp romantik bi sunumla yemeği karşılıklı yemeye çalışarak unutturmaya çalıştım. Bir kaç gün sonra bebeğin ultrason resimlerini yolladım kendisine. Bana attığı mesajı şuydu aynen kopyalıyorum:Bebegınızı Gül'e Gül'e büyütün. Bundan sonra bana resım gondermenıze gerek yok .cunku oğlu olmayanın torunu hıc olmaz. Ayrıca senı kutluyorum nıhayet başardın alttan alttan çalışıyordun nihayet pazar gecesı savası kazandın.kutlarım.bundan sonra bızı aramayın.yolunuz acık olsun mutluluklar Evın emlak vergısını31 Mayıs'a kadar odemenız Lazım.pazar Akşamı gıt annenı al gel dıyemedınde mutluluk pozları verıyosun sızı Allah'a havale ettım o ne yapacagını benden ıyı bılır."

Bu mesajdan sonra onu affetmedim. Ama kendisi özür diledi iki kere. Affedemiyorum. Çünki günlerce ağladım. Haketmemiştim o mesajını. Kendi kızında bulamadığı yakınlığı bende bulduğunu söylerdi. Ama gurbette yalnız ve sıkıntılı bir hamilelik geçiren bana etmediğini bırakmadı. Daha da bir sürü şey var de yazmaya mecalim yok.

Araştırma görevlisiyim ve çalışmam gerekiyor. Haftada bir kaç gün gelip bebeğime bakıyot. Ama ben ne sesini duymaya ne de görmeye katlanamıyorum. Nefret ediyorum ve evimde hiç görmek istemiyorum. Şehir dışına gitmişti. Oğluna torununa hediye almış. Benim doğum günüm olmasına rağmen facebooktan mesaj atmış sadece. Ne yapsa batıyor. Nefretimden ölcem sanki. Ne yapmam lazım bilemiyorum. Sizce ne yapmalı??

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


tubapusat

Sukunetinizi koruyun, mesafeli davranın. Torunu ile vakit gecirmek istiyorsa bırakın gecirsin. Siz saygı çerçevesinde davranın ve zamana bırakın. Esiniz ve cocugunuzla guzel gunleriniz olsun.


gulsah_ata_mete

Uzuldum yazdiklariniza.. sizi bu kadar uzecek kadar ciddiye almayin onu. Ve simdi size oyle gelmiyor biliyorum ama zaman herseyin ilaci. Acil ferahliklar diliyorum sizin icin..


KartalimAkinim

valla en güzeli eşiniz ve çoçugunuzla beraber mutlu bir hayat sürerek ve bunu onun gözünün önünde yaşayarak en önemliside onu önemsemeden o yokmuşcasına yaşayarak verirsiniz zaten içten içe başarısız oldugundan kendini yicektir buda ona yeter :) 


guta

Ben de bir önceki cevaplara katılıyorum. Eşinizin annesi, katlanmak zorundasınız. Ama içli dışlı olmak zorunda değilsiniz. Siz kendi mutluluğunuza bakın, onun sözlerini tavırlarını takmayın kafanıza. Mesela doğum gününüzü kutlamamış, hiç üzemem kendimi bunun için. Böyle beklentileriniz olmasın bence. İstediği zaman gelsin sevsin torununu, geldiğinde tavır da yapmayın, hiçbir şey olmamış gibi  davranın. İlişkiye konan sınır, zaman ve saygı ile idare etmeye çalışın.


mahirbaraninannesi

beklenti içine girerek çıktığınız yolda hayal kırıklığı yaşamışsınız yaşadıklarınız benzeri hemen hemen herkes evliliğinin ilk yıllarında yaşar.. O sadece kvniz değil eşinizin de annesi çocuğunuzun babaannesi saygı ve anlayış göstermelisiniz. onu bu davranışlara iten şeylerin ne olduğunu anlayıp durum analizi yapın derim görün bakın onda kendinizi bile görebilirsinizcicikusbicirik

nefret çok kötü bir duygu ben de yaşadım,kendi iyiliğim için en güzelinin yaşananları unutup yeni bir sayfa açmak olduğuna karar verdim,bence siz de öyle yapın karşınızdakinin iyi yanlarını görmeye çalışın ona öyle iyi davranın ki yaptıklarından utansın sevdiğiniz insanı dünyaya getirmiş onu düşünün bu nefret duygusundan kurtulunca kuş gibi hafifleyeceksiniz


cicikusbicirik

nefret çok kötü bir duygu ben de yaşadım,kendi iyiliğim için en güzelinin yaşananları unutup yeni bir sayfa açmak olduğuna karar verdim,bence siz de öyle yapın karşınızdakinin iyi yanlarını görmeye çalışın ona öyle iyi davranın ki yaptıklarından utansın sevdiğiniz insanı dünyaya getirmiş onu düşünün bu nefret duygusundan kurtulunca kuş gibi hafifleyeceksiniz


ssebnemm

Allah düşmanımın başına vermesin. Gidip kaynanamin elini ayagini opucem halime sukrettim valla. Allah yardımcınız olsun.lenale

Ben ona her zaman iyi davrandım. Her koşulda ve her durumda. Hala da iyi davranıyorum. Zaten başka türlüsünü düşünemem bile. Ben ailemden böyle görmedim. Nefretimi içimde yaşıyorum ve ne yaparsam yapayım kurtulamıyorum. 


cicikusbicirik

Size iyi derken onun haketmediği kadar iyi davranın demek istemiştim yoksa başka türlüsü aklıma bile gelmedi yanlış ifade ettiysem özür dilerim .Ben de benzer olayları yaşadım size yardım etmek istiyorum ama belki bir psikologla görüşseniz size en iyi yolu gösterebilir diye düşünüyorum umarım her şey yoluna girerCevaplamak için Üye ol