Merhaba kız kardeşimin yeni doğan bebeğinin avcunda tek çizgi var

selot1 soruyor: 5

Bu durum bizi çok endişelendiriyor. şu an testler yapıldı sonuçlarını bekliyoruz ama ben yine de dayanamadım bir fikir almak istiyorum. organlarında herhangi bir sorun yok kalbinde herhangi bir sıkıntı yok downla ilgili herhangi bir belirti yok fakat sadece avuçlarının içinde tek çizgi var. o tek çizgi tek başına down sendromu olmasına yeter mi? ya da içinizde tek avuç çizgisi olupta sağlıklı olan varmı acaba?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


Asozen

Babamın sol elinde boydan boya tek çizgi var. Çocukluğunda doktorlar baya şaşırmış ve araştırmışlar ama anormal bir durum yok demişler. Büyük kızımın da aynı şekilde sol elinin içinde tek bir çizgi var boydan boya. Gayet sağlıklı bir çocuk. Hatta sınıf arkadaşlarından biri de aynı durumda, tek çizgi nadiren görüldüğü için dikkatlerini çekiyor tabi çocukların. Tanıdığım 3 kişide var yani, hepsi sağlıklı. 


Desario

İki arkadaşımda vardı, yanlış hatırlamıyorsam her iki elde. İkisinde de down sendromu yoktu. Tek başına down teşhisi koydurmaz ama sağlıklı kişilerde nadirdir. 


selot1

Bebeği doktorlar 1 ay erken aldılar. kilosuda 2350 gram olarak doğdu yani küçük bir bebek. bir tek kilo ve elindeki tek çizgiler. hamilelikte yapılan testlerde de 1/2300 olasılığı vardı. 3 lü 4 lülerde de aynı şekilde çıktı. inşallah herhangi birşey çıkmaz. test sonucları 2 hafta içerisinde gelecek. tesekkur ediyorum bilgilerinizden dolayı.


selot1

bugun test sonucları geldi.. allahıma şükürler hiç bir sıkıntı yokmuş. kromozomlar tam. 


Asozen

Gözünüz aydın 🙂Cevaplamak için Üye ol